24 MART 2022 PERŞEMBE
Nasıl Yapılır?

Fifa 19 top kapma

Fifa 19 top kapma

Fifa 19 top kapmak büyük bit sorun ah o top bir ele geçirebilsem yetecek de diye serzenişte bulunurlar ama olay gerçekten çok basit Eski savunma sistemi Ultimate modta devre dışı kaldığı için yeni savunmada topu rakipten çala bilmek için biraz dikkatli davranmanız gerekiyor.

Fifa 19 defans amacı sizin becerilerinizi ön plana çıkarmak yani ben bir tuşa basarım oyuncu gider topu alır öyle bir şey yok.

Eger FİFA 19 da nasıl defans yapılır bilmiyorsanız bu yazımızdan onuda öğrenebilirsiniz.

Top kapmak için genelde yakın kullanıyoruz tüm platformlarda aynı.

Aşağıdaki anlatacaklarım PS4-xboax ve PC için geçerli olup tuşlar yerine markaj yakın markaj ve markaj tuşları diye anlatarak bu tuşları siz kendinize göre atama yapmalısınız.

Yakın markaj tuşunu çok sık kullanmanız gerekli orijinal ayarda bu tuş L2 veya RT ayarlı oluyor.Rakibin önü geldiğinizde doğru zamanlama ile bu tuşu kullanmanız gerekli (yakın markaj ) siz bu tuşu kendinize göre gamepad ayarlayınız.

Fifa 19 top kapma işi aslında yapay zeka yaptırırken sizde bu ara savunmaya ve rakibin topu atacağı bölgeye dogru baskı yapmanız gerekli. Aşağıya eklediğim videoda detaylarını daha iyi anlayacaksınız. Fifa 19 zaten kendi defansını yapıyor açıkcası.

Turkish FIFA TV adlı yayıncı gerçekten defans olayını iyi anlatmış sizlerinde dikkatlice izlemesini tavsiye ediyorum.

Fifa 19 a ayaktan top kapmak için En önemli mevzuya değinelim. Burada dikkat etmeniz gereken şey tuş kombinasyonu iyi kullanmak ve zamanlamayı iyi yapmak.özellikle (Jockey ) markaj tuşlarını iyi zamanla yaparak kullanın .Tuşlara sürekli basarak topu kesinlikle kapamazsınız. Her topu kovalamayın.Ben sizlere LT veya x tuşu olarak söylemiyorum çünkü bir çok kişi tuşları kendine göre ayarlıyor.

Rakibi kovalarken topu kapmak için iki seçenek var bunlardan bir tane orijinal Şut tuşuna bir defa basmak gerekli bu tuş ile rakibi koşarak topu ayağınızdan alabilirsiniz ama bu genelde rakip sizden iyi ise faul veya sarı kart ile sonuçlanabiliyor bunun yerine bunun yerine yakın markaj ( L2 ) falso tuşu (R2) tuşlarına aynı anda basmak.

Yatarak kayma ben çok kullanmıyorum ama havada orta açma tuşuna ayarlı olan ( B veya Kare tuşunu da doğru zamanlama ile topa kayarak müdahale edebilirsiniz.

Özet yapmak gerekirse.

Markaj tuşu (A yani pas tuşu ) klavyede S tuşu zamanında doğru hamle basılı tutulur ise sadece savunma uzaktan markaj yapar.

Yakın markaj (L2 veya RB ) en önemli tuş.Yakın markaj tuşu klavyede atanmamıştır siz bunu elinize uygun bir konuma ayarlayınız.

Eger nasıl yaralandığını bilmiyorsanız fifa 19 klavye tuş ayarlarından öğrenebilirsiniz.

İtme ve tutma (mücadele halinde) şut tuşu X veya o tuşuı

Kayarak müdahale ( orta açma tuşu ) B veya kare klavyede A tuşlarını kullanabilirsiniz.

Kafanıza takılan her türlü soruyu Yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram