24 MART 2022 PERŞEMBE
Nasıl Yapılır?

Facetime Araması Nasıl Kaydedilir?

Facetime Araması Nasıl Kaydedilir?

Mac’inizde FaceTime araması nasıl kaydedilirControl + R kısayol tuşuna basın. Kayıt‘ı ve ardından Tamam‘ı tıklatın. Bir pencere görünecektir; “Kabul Ediyorum” işaretli düğmeyi seçin. Kırmızı+‘ göründüğünde, Ses Tanıma‘yı başlatan araç çubuğunda istediğiniz konumu tıklatın ve “Tamam“ı seçin.

Mac‘inizde, mikrofonu kullanarak, kulaklık yararı olmadan, web kamerasını kullanarak ve klavyenin düzen tuşlarını kullanarak metin yazarak FaceTime aramasını nasıl kaydedebilirsiniz, aşağıdaki paragraflarda açıklanmıştır. İlk adım, Mac bilgisayarınıza uygun bir kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmaktır. Oturum açtığınızda, Kayıt işlevini başlatmak için Control + R tuşlarına basın. Bir menü görünecektir.

Kayıt menü çubuğunda “Çapraz konuşma“yı tıklatın. Açılır menüde “ses kaydedici kullan“ı seçin. Ardından, “Tamam“ı tıklatın. Artık Mac’inizdeki mikrofonu bir FaceTime kaydı kaydetmek için kullanıyorsunuz.

Mac‘inizde görüntülü arama kaydetmek biraz daha önemlidir. İlk adım iServe‘i indirip yüklemektir. Yükledikten sonra, iServe‘i başlatın ve uygulamanın üst kısmındaki “Arama Oluştur” düğmesine tıklayın. Bir açılır pencere görünecektir. Sayfanın altındaki “Ücretsiz Görüntülü Aramalar” sekmesini seçin.

Ardından, ücretsiz görüntülü sohbet kutusunun sol kenarının yanındaki + işareti simgesine tıklayın. Artı işareti, mac’te bir şey görüntülerken görünen artı simgesidir ve iServe simgesi sayfanın altındaki iServe simgesiyle temsil edilir. Sayfayı açmak için + işaretini çift tıklatabilirsiniz.

Bu noktada, kayda istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Aslında, hemen kaydetmeye başlayabilirsiniz. İsterseniz, ücretsiz kamera çağrı kaydedici içinde çeşitli seçenekleri de ayarlayabilirsiniz. Video dosyasının boyutunu ayarlayın, kayıtlarınıza metin ekleyin ve hangi ses biçimini kullanmak istediğinizi seçin. iServe kaydınızı MP3 dosyası olarak kaydeder. Kaydınızı kaydettikten sonra, ücretsiz görüntülü sohbet uygulamasını telefonun ana menüsünden başlatabilirsiniz.

Mac’inizi kullanmayı bırakmak istiyorsanız, telefonun saatinin yanındaki araç çubuğundaki durdur düğmesine tıklamanız yeterlidir. Verilerinizi farklı bir mac’e aktarmak istiyorsanız, diğer mac’in durdur düğmesine tıklamanız yeterlidir. Bilgilerinizi kişisel bilgisayarınıza aktarmak istiyorsanız, telefonun saatinin yanındaki bilgisayar simgesini tıklatın. Aslında, kaydettiğiniz her şeyi bu uygulamaya bile yapıştırabilirsiniz! Bu, FaceTime aramalarınızı kaydetmek için Quicktime’ı kullanmanın bir avantajı daha!

Şimdi, kaydı başka bir mac’te izlemek istiyorsanız, ücretsiz kamera çağrı kaydedici sekmesini kapatabilir ve kişisel bilgisayarınızda tekrar kaydet’i tıklayabilirsiniz. Ekran, kişisel bilgisayarınıza kaydedilse bile kaydı görebilmeniz için ekranınızın etrafında dönmelidir. Kayıt süresince tüm ekranın siyaha dönmesini istiyorsanız, oynatma simgesinin yanındaki kırmızı düğmeye basabilirsiniz. Mac’te FaceTime araması nasıl kaydedilir!

Bir pc’ye FaceTime’ı nasıl kaydedeceğini merak ediyorsanız, bunu yapmanın aslında iki farklı yolu olduğunu göreceksiniz. Görüntülü aramanın tamamını Microsoft Windows Movie Maker programıyla kaydedebilir veya Skype gibi bir çevrimiçi web kamerası aracıyla tüm FaceTime penceresini kaydedebilirsiniz. Bu seçeneklerin her ikisi de çok iyi çalışacaktır, ancak Microsoft’un film yapımcısı programını kullanmanın yanı, ücretsiz olmamasıdır. Bu yazılımı kullanarak kaydettiğiniz bir çağrının tamamını kaydetmeniz gerekiyorsa, yazılımı Microsoft web sitesinden satın alabilirsiniz. Yükledikten ve kullanıma hazır hale aldıktan sonra kayda başlayabilirsiniz!

Videonun tamamını başka bir şeyle kaydetmeyi tercih ediyorsanız Camtasia’yı kullanmayı deneyin. Kendi ellerinizle çarpıcı görüntüler yapmanızı sağlayacak harika bir program. FaceTime aramalarını kaydederken bilgisayarınızın önünde oturan kişi olmak istemiyorsanız, kendi aramalarınızı kaydetmek için birkaç çevrimiçi kamera sitesinden birini kullanabilirsiniz. En iyileri, tüm dosyaları bilgisayarınıza indirmenize izin verenlerdir. Bunlar ücretsiz programlar değil, ancak her biri on doların altında daha iyi programlardan bazılarını bulabilirsiniz.

Yukarıda açıklanan kayıt yöntemi, FaceTime çağrısını kaydetmenin en basit yollarından biridir. Ancak, doğru şekilde nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız işe yaramaz. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmenin en iyi yollarından biri, aşağıda bağlantı kuracağım kılavuz gibi bir rehbere danışmaktır. Bu rehber, Eric Lewis adında profesyonel bir video yapımcısı tarafından oluşturuldu. Böyle bir rehber kullanmanın güzel yanı, sadece birkaç dakika içinde tonlarca bilgi alabilmenizdir.

FaceTime ses kaydı nasıl yapılır?

Etkinleştirme Görüntüle, Sistem Sesi ve Mikrofon seçenekler. …

Mac’te Facetime videosunu ve sesini kaydetmeden önce dişli çark simgesini tıklayabilirsiniz. …

Tıklayın KAYIT Facetime aramanızı kaydetmeye başlamak için.

FaceTime kayıt altına alınıyor mı?

Şirket, iPhone kullanıcılarının tüm telefon ve FaceTime görüşmelerinin iCloud’da depolandığını açıkladı. … Bunun yanında WhatsApp ve Viber gibi üçüncü parti uygulamalar ile yapılan görüşmelerin bile kayıt altında olduğu ifade ediliyor.

FaceTime Live Photos nereye kaydediliyor?

FaceTime’da Canlı Fotoğraflar çektiğinizde, bu resimler otomatik olarak cihazınızdaki Fotoğraflar uygulamasına kaydedilir.

Face Time internet yer mi?

Apple tarafından geliştirilip 2010 yılında duyurulan FaceTime bugün hücresel veri ile kullanılabiliyor. Yani FaceTime ile yapacağınız görüşmeler ya internet paketinizden ya da WİFİ’niz üzerinden ücret yansıması görüyor.

FaceTime konuşmaları kayıt altına alınıyor mu?

Yapılan yeni güncellemelerle sadece GSM aramalarının değil aynı zamanda Whatsapp, FaceTime, Skype gibi üçüncü parti uygulamalardan yapılan arama kayıtlarının da yedeklendiği belirtildi.

Bıkkın Panda

Bıkkın Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram