24 MART 2022 PERŞEMBE
Android ve İos Uygulama

Facebook’ta Geri Ödeme Nasıl Talep Edilir?

Facebook’ta Geri Ödeme Nasıl Talep Edilir?

Facebook Geri Ödeme “Facebook’ta para iadesi nasıl talep edilir” sorusu internet kullanıcıları arasında giderek yaygınlaşan bir sorudur. Facebook çok popüler hale geldiği için, insanlar para kazanmak için kullanmak için yeni yollar buluyorlar. Facebook Reklam para iadesi Bu kişilerden bazıları, hesaplarını henüz Facebook’a kaydolmamış başkalarına satarak büyük miktarda para kazanıyor. Facebook geri ödeme Her gün kaydolacak çok sayıda insan olduğu için bunu yapmak onlar için kolaydır. Bununla birlikte, Facebook ile çalışmanın birçok riski vardır ve bu da çoğu insanın geri ödeme talep etmesini zorlaştırır.

Facebook‘u kullanırken ilgili risklerden biri, Facebook hesabınızda harcamadan veya belki de hiç erişememek olmadan çok fazla paraya sahip olmak olacaktır. Facebook Ticaret Yöneticisi İnsanların Facebook hesaplarına yerleştirdikleri parayı iade edemedikleri çok sayıda vaka oldu, çünkü başlangıçta kendilerine bağlı olmayan paraları vardı. Bu, güvenli giriş işlemiyle kimliğinizi tam olarak doğrulamadan yanlışlıkla hesabınıza para yatırıyorsanız gerçekleşebilir. Buna ek olarak, kullanıcıların Facebook hesabından e-posta adreslerini onaylamalarını isteyen mesajlar aldıkları durumlar da olmuştur. İnstagram reklam Ücreti iade Bu mesajlar, Facebook e-posta adresinizin bağlantısını gönderdikten sonra alacağınızı iddia ettikleri ürünler için para isteyen sahte şirketler tarafından gönderilir.

Bu sorunlardan kaçınmanın en kolay yolu, üçüncü bir taraf aracılığıyla sahte bir istek alma riski bunu yapmanızı gerekli kıldığında geri ödeme talep etmektir. Bunu yapmanın en kolay yolu “profilinizi” kontrol etmek ve Facebook’a ücretsiz olarak kaydolup kaydolmadiğinizı görmek olacaktır. Değilse, yeni bir hesaba kaydolduğunda para iadesi istemeniz gerekir. Facebook’un talebinizi işleme alması birkaç gün sürebilir, ancak buna değer, çünkü geri ödeme isteği reddedilirse, facebook’tan asla geri ödeme alamazsınız, çünkü yeni bir kullanıcı olarak kabul edilirsiniz.

Facebook Messenger Ödeme İadeleri

Messenger’da para göndermek için Facebook Pay’i kullandıysanız, Facebook geri ödeme yapamaz.

Facebook’un kendi rehberliğine göre, Messenger geri ödemesi almanın resmi bir yöntemi yok. Pratikte, kullanabileceğiniz yalnızca iki seçeneğiniz vardır:

 • Satıcıdan parayı iade etmesini isteyin.
 • Satıcıdan ödemeyi reddetmesini isteyin.

Bu esnek olmayan politika, Facebook Pay’in şahsen tanımadığınız bir satıcının ürünleri için önerilen bir ödeme yöntemi olmadığı anlamına gelir. Arkadaşlarınıza ve ailenize para göndermek için hizmeti kullanmaya devam edin.

Facebook Sayfası Satın Alma İşlemleri için Geri Ödeme

Facebook, Sayfalarda yapılan satın alma işlemleri için geri ödemeleri işlemez. Bunun yerine sorumluluk satıcıya aittir. Bu, kişiyle iletişime geçmeniz ve isteğinize uygun olduklarını ummanız gerektiği anlamına gelir.

Bu nedenle, bir Facebook Sayfası üzerinden satın alma işlemi yapmak için Facebook’un dahili ödeme işleme sistemlerini kullandıysanız, geri ödeme almak için satıcıyla nasıl iletişime geçeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Facebook’un sağ üst köşesindeki oku tıklayın ve Ayarlar ve GizlilikAyarlar’ı seçin .

 • Soldaki panelde Facebook Pay’i seçin .
 • İade edilmesini istediğiniz öğeye tıklayın.
 • Satıcıyla İletişime Geç’i seçin .
 • Açılır formu doldurun.
 • Hit Gönder .

Facebook Oyunları ve Uygulama İçi Satın Alma İşlemleri için Geri Ödemeler

Bir oyun veya oyun içi öğe için ödeme yaptıysanız, öğenizin hesabınıza teslim edilmesinin dört saate kadar sürebileceğini öncelikle bilmeniz gerekir.

 • Geri ödeme istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin:
 • Gidin Ayarlar> Ödemeler .
 • İşlendiğinden emin olmak için söz konusu ödemeye tıklayın.
 • Makbuzu açın.
 • İtiraz’a tıklayın ve bilgileri doldurun.

18 yaşın altındaki biri tarafından hesabınızdan satın alınan oyun ücretlerini veya hesabınızda tanımlanamayan ödemeler fark ederseniz her zaman iade edebilirsiniz.

Facebook Pazar Yeri İade Politikası

Genel olarak, Facebook, Marketplace’te satılan ürünler için hiçbir sorumluluk kabul etmez. Web, yalnızca satıcının listeyi silmesi ve işlemin tüm izlerini kaldırması için kusurlu bir ürün alan kişilerin hikayeleriyle doludur. Bu, alıcının dikkatine çok fazla bir durumdur.

Bununla birlikte, yerinde ödeme özelliğini kullandıysanız, Facebook’un bir Marketplace geri ödemesi yapabileceği bir durum vardır. Varsa, öğeniz Facebook’un Satın Alma Koruma Politikası kapsamındadır . Facebook, tüm Marketplace öğeleri için yerinde ödeme sunmaz ve tüm ülkelerde yerinde satın alma hizmeti sunmaz.

Uygun olduğunuzu varsayarak, siparişinizi almadıysanız, hasarlı ürünler aldıysanız, satıcı kendi geri ödeme politikasına uymadıysa veya satın alma yetkisiz ise Facebook’un Satın Alma Korumasını kullanarak bir geri ödeme süreci başlatabilirsiniz.

Anekdot olarak, bazı alıcılar parayı göndermek için PayPal’ı kullandılarsa Marketplace geri ödemeleri alma konusunda da başarılı görünüyorlar. Daha fazla bilgi için PayPal’ın koşullarına bakın.

Grup Alımları

Özel olarak belirlenmiş bir “Al ve Sat Grubu”nda bir şey satın aldıysanız, Facebook kapsamında değilsiniz. Şirket size geri ödeme yapamaz.

Geri ödeme yapma kararı doğrudan satıcıya aittir. Bu nedenle, herhangi bir satın alma taahhüdünde bulunmadan önce durum tespiti yaptığınızdan emin olun.

Diğer Uygulamalarda Geri Ödeme Alın

Çevrimiçi bir satın alma işlemi için geri ödeme almak zor bir süreç olabilir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, şirketler normalde parayı aldıktan sonra parayı geri vermeye pek istekli değiller.

Eğer mayın tarlasında gezinmek yardım için, yaklaşık yazdım Office 365 bir geri almak için nasıl ve YECÜC bir geri almak için nasıl .

Ve unutmayın, mümkün olduğu kadar çok özen göstermeden bir daha asla göndermeyin.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram