24 MART 2022 PERŞEMBE
Teknoloji

En iyi ücretsiz ses düzenleyici * 2022

En iyi ücretsiz ses düzenleyici * 2022

Profesyonel ses düzenleme programı, Dosya türü ne olursa olsun, bu ücretsiz ses editörleri size yardımcı olur

Ücretsiz ses editörleri şaşırtıcı derecede güçlüdür ve ister kendi podcast‘lerinizi yapıyor olun, ister müzik karıştırın, ister sadece bir ses kaydını belirli bir uzunlukta kırpın, iş için en iyilerini toparladık.

En iyi ücretsiz ses düzenleyici,  birçok ticari alternatiften daha fazla özellik sunan, Ses düzenleme programı ücretsiz özelliklerle dolu bir açık kaynak programı olan Audacity’dir . Adını verebileceğiniz hemen hemen her ses formatını destekler, Profesyonel ses düzenleme programı Android canlı akışa izin verir ve çok çeşitli eklentilerle doludur.

Audacity ses netleştirme ve Ses düzenleme programı Full her proje için doğru seçim olmayacak ve yalnızca bir ses dosyasını kısaltmanız veya sesini ayarlamanız gerekiyorsa, bu toplamadaki daha basit araçlardan biri daha uygun bir seçenek olabilir. En iyi ücretsiz ses güzelleştirme programı yazılımına yönelik tam kılavuzumuz için aşağı kaydırın. her iş ve beceri seviyesi için bir şeyler var.

Profesyonel ses kayıt programı, genel olarak en iyi ücretsiz ses düzenleme yazılımı Adobe Audition‘dır.

Adobe Audition ve audacity ses düzenleme sesin karıştırılması, düzenlenmesi ve geri yüklenmesi için çok kanallı, dalga formu ve spektral görüntülemeye izin veren kapsamlı bir ses araç setidir. Aşağıdaki seçenekler gibi ücretsiz değildir, ancak sonuç, videonun yanı sıra bağımsız ses için sonlandırmayı iyileştirme becerisidir. Bu güçlü ses uygulaması, tek başına veya Adobe Creative Cloud’un bir parçası olarak mevcuttur.

Audacity ®

Orijinal ücretsiz ses editörlerinden biri ve hala en iyisi.

 • TEKNİK ÖZELLİKLER : İşletim sistemi: Windows, macOS, Linux
 • NEDEN KULLANMALIYIM : +Büyük eklenti kütüphanesi +Düzinelerce dosya formatını destekler +Doğrudan podcast dinleyicilerine aktarın
 • KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER : Yeni başlayanların kafasını karıştırabilir, Arayüz modası geçmiş görünüyor.
 • Teknolojiden anlayan kullanıcılar veya Audacity‘nin biraz korkutucu arayüzünde gezinmeyi öğrenmek için birkaç dakika harcamak isteyenler için, bu en iyi ücretsiz ses düzenleyicidir.

Audacity, Mac, Linux ve Windows cihazlarında çalışan açık kaynaklı bir üründür. Yıllar geçtikçe, takip eden muazzam bir geliştirici geliştirdi, yani diğer ses editörleriyle rekabet halinde kalmasını sağlamak için sürekli olarak yeni özellikler ve eklentilerle güncelleniyor.

En iyi üçüncü taraf Audacity eklentilerinden biri , seslerinize otomatik ayar efektleri eklemenize izin veren Gsnap’tır . Bu ses düzenleyiciyle önceden kaydedilmiş dosyaları düzenleyebilir, yeni sesler yakalayabilir, efektler ekleyebilir ve podcast’leri yayınlayabilirsiniz.

Yeni başlayanlar, Audacity arayüzünün karmaşık görsel görünümünden korkabilirken, şaşırtıcı bir şekilde kullanıcı dostudur, size izlerinizin dalga biçimlerini göstermeye adanmış birçok ekran alanı ve kayıtları başlatma ve duraklatma gibi önemli eylemler için büyük düğmeler.

Ocenaudio

Başka bir güçlü ses düzenleyici, ancak Audacity’den daha kolay öğrenmesi.

 • TEKNİK ÖZELLİKLER : İşletim sistemi: Windows, macOS, Linux
 • NEDEN KULLANMALIYIM : Renkli düğmelerle temiz arayüz, Çevrimiçi ses dosyalarını düzenlemek için kullanılabilir, Değişiklikleri gerçek zamanlı olarak duyun
 • KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER : Düzenli güncellemeler

Audacity arayüzünü biraz ezici buluyor ancak herhangi bir özellikten ödün vermek istemiyorsanız, Ocenaudio yüklemeyi düşünmek için mükemmel bir ücretsiz ses editörüdür. Bu açık kaynaklı platform, Windows, Apple ve Linux cihazlarla iyi çalışır.

Diğer ücretsiz ses editörleriyle karşılaştırıldığında Ocenaudio, efektleri gerçek zamanlı olarak önizlemenize izin verme yeteneği ile dikkat çekiyor. Çoğu araç sizi “yıkıcı bir şekilde” düzenlemeye zorlar, bu da üzerinde çalıştığınız orijinal ses dosyasını değiştirmek anlamına gelir. Ancak Ocenaudio ile oynatma parametrelerinizi doğrudan ayarlayabilirsiniz. Sonuç olarak, Ocenaudio‘da yankı gibi bir efekti değiştirdiğinizde, farkı hemen duyacaksınız.

Ocenaudio, yerel PC’nizde depolananların yanı sıra bulut sunucularında barındırılan dosyalarla çalışabilir. Bazı kullanıcılar arayüzü biraz seyrek buluyor, ancak çoğu temiz ve renkli tasarımını takdir ediyor. Sık sık düzenleme yapmayı planlıyorsanız, yapılacak en iyi şey, Ocenaudio‘nun çalışmanızı önemli ölçüde daha verimli hale getirecek yerleşik klavye kısayollarından bazılarını ezberlemektir.

Ashampoo Müzik Stüdyosu 2022

Tam özellikli medya oynatıcı ve ses düzenleyici kombinasyonu.

 • TEKNİK ÖZELLİKLER İşletim sistemi : Windows
 • NEDEN KULLANMALIYIM : Yeni başlayanlar için harika, Ekstra dosya yönetimi araçları, CD’leri kırar ve yazar
 • KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER : Yalnızca Windows için, Çoklu yol desteği yok

Ashampoo Music Studio 2022, yalnızca Windows’a özgü bir ses düzenleyicidir ve bir ses dosyasını ilk kez değiştirmesi gereken kullanıcılar için harika bir seçenektir.

Bu aracın ses dosyası düzenleme arayüzü, ekranınızın çoğunu kaplayan büyük bir dalga biçimi önizleme penceresi ve altında görüntülenen sesinizin bölümlerini kesme ve yapıştırma gibi temel işlevler için düğmelerle kullanımı inanılmaz derecede kolaydır. Ashampoo ile çoklu parça desteği almazsınız, bu nedenle bu ses düzenleyici, basit ses kliplerini yeniden düzenlemek için en uygunudur.

Adından da anlaşılacağı gibi Ashampoo Music Studio temel bir ses düzenleyiciden daha fazlasıdır. Aslında bu ücretsiz yazılımı CD etiketleri tasarlamak, dosya meta veri etiketlerini düzenlemek, farklı ses formatları arasında dönüştürmek ve diskleri kopyalamak veya yakmak için kullanabilirsiniz.

Audiotool

Harika ritim karıştırma olanaklarına sahip ücretsiz bir çevrimiçi ses editörü.

 • TEKNİK ÖZELLİKLER İşletim sistemi : Windows, macOS, Linux (tarayıcıda)
 • NEDEN KULLANMALIYIM : Parçaları cihazlar arasında senkronize eder, Dosyaları MP3 formatında dışa aktarır, Düzinelerce sanal enstrüman
 • KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER : Chrome’da çalışır

Audiotool, müzik parçaları oluşturmanıza ve yayınlamanıza izin veren ücretsiz bir çevrimiçi platformdur. Burada listelenen diğer ücretsiz ses düzenleme yazılım paketlerinin aksine, Audiotool bir tarayıcı içi platformdur, bu nedenle onu kullanmak için yerel bir istemci kurmanıza gerek yoktur, ancak bir Chrome eklentisi mevcuttur.

Bu ses düzenleyici, Apple‘ın Garage Band programıyla çoğu ses editöründen daha fazla DNA paylaşır. Bununla birlikte, numuneler olarak kullanmak üzere 30 saniyelik ses segmentlerini kaydedebilir ve daha sonra Audiotool sisteminde zaten yerleşik olan dijital enstrümanlarla karıştırılabilir.

14 farklı efekt arasından filtreler ekleyerek parçalarınızı Audiotool ile değiştirebilirsiniz. Ayrıca program içinde bir MIDI denetleyicisi oluşturabilir veya ses sinyalinizi zayıflatmak ve değiştirmek için bir ayırıcı aracı kullanabilirsiniz.

Acoustica 7

Karmaşık işler için gelişmiş bir ücretsiz ses düzenleyici.

 • TEKNİK ÖZELLİKLER İşletim sistemi: Windows
 • NEDEN KULLANMALIYIM : İyi tasarlanmış arayüz, CD kopyalamayı destekler, Katman efektleri yapmanıza izin verir
 • KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER : Çok kanallı karıştırma yok

Audacity ile karşılaştırılabilir özelliklere sahip bir başka mükemmel ücretsiz ses editörü, Acon Digital tarafından üretilen Acoustica‘dır. Acoustica aslında premium bir abonelik ürünüdür ve en son sürüm olan Acoustica 7’nin ücretsiz bir sürümü mevcut değildir. Ancak yazılımın Acoustica 7 gibi eski sürümlerini ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.

Acoustica 7‘nin açık kaynak alternatiflerine göre en büyük avantajlarından biri profesyonel görünümü ve hissidir. Arayüz, üst düzey bir kayıt stüdyosunda yerinde görünmez ve mantıklı tasarım seçimleri sayesinde, kavramaya başlamak yalnızca birkaç dakika sürer.

Acoustica’nın kurulumunu seviyorsanız, VST veya DirectX eklentilerini yükleyerek özellik setini genişletebilirsiniz. Bunlarla, aradığınız sonucu elde etmek için parçalarınızda ince ayar yapmanıza yardımcı olabilecek çok çeşitli yeni ses efektlerine erişim elde edeceksiniz.

Acoustica‘nın benzersiz bir unsuru, sözde “Etki Zinciri” alanıdır. Burada, farklı ses filtrelerini katmanlandırabilir ve ardından kombinasyonu birden çok parçaya uygulayabilirsiniz. Bu, benzersiz bir karışım oluşturmanın veya sesinizin bir albüm boyunca tutarlı kalmasını sağlamanın harika bir yoludur.

Bıkkın Panda

Bıkkın Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram