24 MART 2022 PERŞEMBE
Film ve Dizi

En iyi Netflix şovları: İzlemeye değer 30 harika TV şovu

En iyi Netflix şovları: İzlemeye değer 30 harika TV şovu

2021’deki en iyi Netflix şovlarını izlemek ister misiniz? Her hafta, dünyanın en popüler yayın hizmetinden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak ek dizi seçenekleriyle en iyi 30 Netflix TV şovunun bu listesini güçlendiriyoruz. Bu hafta, hizmetteki en büyük bilim kurgu teklifleri arasında yer alan CG antolojisi dizisi LoveDeath ve Robots‘u ekledik.

Netflix içeriğinin en popüler türlerinden biri komedidir ve neyse ki sitede tadını çıkarabilecek yüzlerce dizi ve  netflix reality showları film vardır. Geçen yıl kasabanızda olan bir şey hakkında bir arsa ile komik filmlerden ilişkiler hakkında romantizm ve komedi filmlerine kadar, ilgi alanlarınıza mükemmel bir şey bulabileceksiniz ve asla sıkılmayacaksınız. En iyi yabancı TV programları ve bununla birlikte, Netflix şovları kategorisinde The Queen’s Gambit ve breakout komedisi The Witcher gibi uzun vadeli favorilerden The Film Society of America‘nın son girişi The Dark Between Year One ve It’s About Time gibi yeni filmlere kadar birçok popüler favori var. Gerçek bir hikaye, süper kahraman aksiyonu veya arkadaşlarınızla ve ailenizle sadece rahatlatıcı bir zaman arıyorsanız, Netflix‘in seçimi sizin için mükemmel bir yerdir.

Netflix yarışma Programları Türkiye en iyi dizileri ve filmleri sunan bir diğer harika Reality show önerileri, Weeds ve What Happens in Vegas gibi kısa bir sezonluk şovları içeren komedi çeşitliliğidir. Bunlar aslında oldukça iyi olan çok hafif kalpli şovlardır, bu yüzden iyi bir komedi arıyorsanız bunlardan birini denemelisiniz. Oscar ödüllü Finding Nemo da dahil olmak üzere bazı belgeseller de mevcuttur ve aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli stand-up spesiyaliteleri de vardır. Yabancı yarışma Programları izle ve Televizyonun romantik tarafını tercih ederseniz, bunlar kesinlikle sizin için, özellikle de gerçek hikayelere dayanan çok sayıda harika şov ve film olduğundan. Gerçek bir hikaye, film veya belgesel olsun, Reality show programları Netflix‘te keyif alacağınız bir şey bulmak zorundasınız.

Love, Death and Robots

Yetişkinlere yönelik CG animasyonlu antoloji Love, Death and Robots ikinci, daha kısa bölüm sezonu için geri döndü. Tüm antolojiler gibi, kalite bölümler arasında değişir, ancak daha büyük bir çalışma olarak alındığında bu gösterinin verecek çok şeyi var. Fikirler, komedi ve drama arasında çılgınca değişiyor ve dizinin kalbinde karanlık bir dokunuş var – bir ev temizlik birimi sahibini öldürmeye başlarsa ne olur? Bir yoğurt dünya hakimiyetini sağlamaya çalışırsa ne olur? Bazen bir bölüm, korkunç bir cinayete tanık olduktan sonra bir katilden kaçan bir kadın kadar basittir.

Bölümler süper kısa, bu yüzden tüm seriyi kısa sürede bitireceksiniz. Aşk, Ölüm ve Robotlar, Netflix’teki en iyi bilimkurgu heyecanlarından bazılarını sunuyor – keşke daha fazla olsaydı. Sadece en iyi bölümleri izlemek istiyorsanız

Netflix’teki Sezonlar: 2

Halston

Ewan McGregor, Netflix mega yapımcısı Ryan Murphy’nin son büyük şovunda başrolde. Bu biyografik mini dizi, kadın moda tasarımcısı Halston’a odaklanıyor ve yıllar içindeki çeşitli iniş çıkışlarını belgeliyor – 60’larda Jackie Kennedy’nin giydiği şapkaları tasarlamadaki atılımından başlayarak, moda öncüsü olarak 70’lerde popülaritesindeki patlamaya, onun kariyerine daha sonra işte kalmak için sıkıntılar.

McGregor, baş figür olarak çok eğleniyor ve bize bir sanatçı ve iş adamı olarak hayatından, kişisel meselelerinden ve profesyonel zaferlerinden harika bir kesit sunuyor. Biyografik projeler ilerledikçe oldukça tanıdık bir his olsa da, çok iyi hazırlanmış ve Mad Men gibi pahalı dönem şovlarının hayranıysanız muhtemelen zevk alacağınız bir şey – ve Murphy’s’in daha klas tarafına iniyor. son iş.

Netflix’teki Sezonlar: 1

Jupiter’s Legacy

Jüpiter’in Mirası, Netflix’in süper kahraman TV şovu pazarına yaptığı son baskıdır ve yayıncının, giderek daha popüler hale gelen bu türde Amazon Prime ve Disney Plus ile rekabet etmesine yardımcı olacağını umduğu bir şeydir. Mark Millar ve Frank Quitely’nin aynı adlı çizgi romanlarına dayanan Jupiter’s Legacy, izleyicilerin süper kahraman özelliklerinden beklediği birçok şeyi alt üst ediyor.

İzleyicileri gizemli olay örgüsüne dahil etmek için pek çok bükülmeler ve dönüşler var ve bir grup süper kahramanın sürekli değişen bir dünyada güncel kalmak için mücadele ettiğini görmek merak uyandırıyor. Sezon 1 daha fazla aksiyon sekansları kullanabilir ve ilk birkaç bölüm için çok fazla şey olabilir. Yine de buna bağlı kalın ve Jupiter’s Legacy sizi, geleceğini görmeyeceğiniz şok edici bir sonla ödüllendirecek.

Parmaklar geçti, Jupiter’s Legacy sezon 2’yi alıyoruz .

Netflix’teki Sezonlar: 1

Shadow and Bone

Netflix, son zamanlarda fantastik TV teklifleriyle birçok başarıya imza attı. O zaman Shadow and Bone, The Witcher’ı da içeren bir türde yaşayacak çok şey vardı, ancak maceralı ve dolambaçlı bir arsa, yatırım yapılabilir karakterler ve çok sayıda drama ile kendine özgü olmaktan çok daha fazlası.

Shadow and Bone’a girmek birkaç bölüm alabilir ve aksiyon yolunda biraz daha fazla olabilirdi. Yine de hikayesine ve karakterlerine yatırım yaptığınızda, Shadow and Bone kolayca içinde kaybolabileceğiniz ve kaybolmak isteyeceğiniz bir dünyadır. Parmaklar çapraz Netflix, Shadow and Bone 2. sezon yapar .

Netflix’teki Sezonlar: 1

Chappelle’s Show

Son derece etkili eskiz şovu Chappelle’s Show, geçen yıl Netflix ABD’den kayboldu, ancak komedyen Dave Chappelle’in dizinin sahipleriyle iyi ödeme yapan bir anlaşma yapmasının ardından şimdi hizmete geri döndü. Bu , PS2 dönemindeki Grand Theft Auto’yu gerçek hayatta olduğu gibi doğru bir şekilde tasvir eden favori skeçlerimizden biri de dahil olmak üzere, bu yenilikçi dizinin muhteşem şakalarının ve tekrar eden karakterlerinin keyfini tam olarak çıkarabileceğiniz anlamına geliyor .

Netflix’teki Sezonlar: 3

Lupin

‘Lupin’ kelimesi aklınıza milyonlarca anime filmi getirebilir ve bu Fransız dizisi, kahramanı için bir ilham noktası olarak kelimenin tam anlamıyla hırsız karakter Arsène Lupin’i kullanır. Omar Sy, güçlü işvereninin emriyle yanlışlıkla hırsızlıktan hapse atılan Senegalli bir göçmenin oğlu Assane Diop’u oynuyor. Babasının intihar etmesinden onlarca yıl sonra, Assane, Lupin karakterinden ilham alan ‘beyefendi hırsız’ becerilerini kullanarak işverenin ailesinden intikam alma planları yapar. Bu izlenebilir dizinin arkasında Incredible Hulk yönetmeni Louis Leterrier var – şu anda yalnızca beş bölümü mevcut, onu geçmeniz uzun sürmeyecek.

Beş bölümün ikinci kısmı 2021’de Netflix’te yayınlanacak.

Netflix’teki Sezonlar: 1

Bridgerton

Julia Quinn’in aşk romanlarından uyarlanan bu cesur ve cinsel içerikli Netflix dönemi draması, kısa sürede “ton”un gündemi haline geldi. 1813 Londra’da balolar, nişanlar ve ihanetlerle dolu bir sezonda gezinen ve ‘dedikodu sayfaları’ bir sosyetenin sosyetenin şöhretini bir gecede kazanabilen ya da kırabilen gizemli Lady Whistledown’ı alt etmeye çalışan bir grup genç sosyeteyi takip ediyor.
Keskin senaryo yazımı, renklerle dolup taşan kostümler ve arka planlar ve döneme uygun enstrümanlarda Taylor Swift veya Ariana Grande’nin eğlenceli kapakları ile büyük ölçüde bir patlama. Farklı oyuncu kadrosu da bir rahatlama sağlıyor ve Bridgerton’ın genellikle havasız bir türü modernize etme ve sarsma konusundaki istekliliğinin altını çiziyor.

Ne yazık ki unutulmaz bir bölümde özellikle cinsel saldırının zahmetli tedavisinde her şey sorunsuz bir seyir değil. Gemideki yetenek ve genel olarak sıcak karşılama göz önüne alındığında, dizinin yaratıcılarının, Bridgerton 2. sezondaki ilişkilerine biraz daha özen gösterebileceğini umuyoruz .

Netflix’teki Sezonlar: 1

Cobra Kai

Bir zamanlar bir YouTube orijinali olan Netflix, yakın zamanda Karate Kid’in devamı niteliğindeki TV programı Cobra Kai’nin haklarını aldı. Johnny Lawrence’ın (William Zabka) Danny LaRusso (Ralph Macchio) tarafından mağlup edilmesinden 34 yıl sonra geçen film, yeni nesil çocuklara dövüşmeyi öğretmek için bir kez daha Cobra Kai dojo’yu açar. Bu, Johnny ve Danny’nin eski rekabetini ateşliyor, Danny’nin bu sefer gösterinin kötü adamı olması, orijinal filmin öncülünün akıllıca bir çevirisi.

Karate Kid’i seviyorsanız, bu gösteri çok eğlencelidir ve her ikisinin de ellili yaşlarında dövüş gösterileri sergilediklerini düşünürsek, her iki başrol oyuncusu da şaşırtıcı derecede iyi durumda. 3. Sezon şimdi Netflix’te ve Cobra Kai 4. sezon da çalışmalarda.

Netflix’teki Sezonlar: 3

The Haunting of Hill House/Bly Manor

En iyi Netflix korku TV şovunu arıyorsanız, The Haunting of Hill House budur – ardından 2020’nin ardılı dizisi The Haunting of Bly Manor. Hill House, onları evden uzaklaştıran olaylarla hesaplaşmak için eski evlerine dönen bir aile hakkında, müthiş bir oyuncu kadrosu (Carla Gugino ve Henry Thomas dahil) tarafından hayata geçirilen birçok gerçekten korkunç anları olan bir hikaye.

Bu arada Bly Manor, tamamen aynı korkutucu yüksekliklere ulaşmıyor – birçok ürkütücü olaya sahip başka bir dev eski evde bazı dul çocuklara bakan Amerikalı bir au çifti hakkında, ama kalbinde bir gotik romantizm var. , ve takdire şayan Hill House farklıdır. Her ikisi de Netflix’te tıkınırcasına izlemeye değer.

Netflix’teki Sezonlar: 2

Big Mouth

Big Mouth, Netflix için o kadar başarılı ki, brüt animasyon komedisini 6. sezona kadar yeniledi – 4. sezon, bu arada Aralık 2020’de yayınlandı. Bu, ergenlik denemelerinde zorlayan bir grup 7. sınıf çocuğu hakkında. New York’ta yaşarken.

Çocukların her biri, kararlarını etkileyen hormon canavarları tarafından musallat olur. John Mulaney, Jordan Peele, Jenny Slate ve Nick Kroll gibi harika bir seslendirme sanatçısının yardımıyla, zaman zaman oldukça iğrenç ama çok komik. Genel olarak yetişkinlere yönelik animasyon komedi hayranıysanız izlemeye değer.

Netflix’teki Sezonlar: 4

The Crown

The Crown, Netflix’in benzerleri normalde BBC’den gelen bir İngiliz prestij dramasındaki ilk büyük vuruşuydu. Gösterinin muazzam bütçesi, ilk olarak Claire Foy tarafından oynanan ve en son olarak 3. sezonda Olivia Colman tarafından canlandırılan Kraliçe II. Elizabeth’in yaşamının cömert bir tasviriyle sonuçlanıyor.

Gerçek hayatta kraliyet ailesi hakkında karışık hisleriniz olsa bile, bu dürüst duygulu gösteri izlemeye değer. The Crown 4. sezon – Charles ve Diana’nın ilişkisini keşfeden ve Gillian Anderson’ı Margaret Thatcher olarak öne çıkaran – şimdi mevcut ve her zamanki gibi sulu ve çekici. Imelda Staunton’un Kraliçe olarak yer aldığı iki sezon daha planlanıyor ve The Crown 5. sezon 2022’de bekleniyor.

Netflix’teki Sezonlar: 3

The Queen’s Gambit

Yedi bölümden oluşan bu mini dizi, Netflix’in en yeni dizisi ve satranç konusu kulağa heyecan verici gelmese de The Queen’s Gambit, onu kendini gerçekleştirme, romantizm ve uyuşturucu bağımlılığı hikayesiyle bir araya getirmeyi başarıyor. Anya Taylor-Joy, yetenekli bir hademe tarafından satranç oynamak için eğitilmiş bir yetim olan Beth Harmon olarak, erkek egemen satranç sahnesine yetenekleriyle meydan okumadan önce rol alıyor. Esasen, yetenekleri ona biraz daha iyi bir hayat sağlıyor, ancak bunun bir bedeli yok.

Satranç oynamayı gerçekten bilmiyor olsanız bile, Kraliçe’nin İşi’nde bu rekabetçi sahneleri izlemek heyecan vericidir ve Taylor-Joy, olağanüstü yetenekleri, sürekli olarak boğuştuğu gerçeğini gizleyen bir karaktere hayat vermek için harika bir iş çıkarır. bağımlılık. Aynı adlı romandan uyarlanan bu uyarlama, daha önce Netflix’in en iyi dizilerinden biri olan Batı draması Godless’ı yapan ortak yaratıcılarından biri olarak Scott Frank’ı sayıyor.

Bu harika bir Netflix aşırı izle: yedi bölüm tam olarak doğru sayı. İzlemeye değer.

Netflix’teki Sezonlar: 1

The Great British Baking Show

The Chef Show’dan Sugar Rush’a kadar Netflix’in yemek programları dünya rekorunu kırdı. İngiltere’den popüler bir ithalat olan bu Great British Baking Show, sekizinci döngüsünde haftalık olarak yayına giren uzun süredir devam eden bir favoridir. Bu, ekmek, bisküvi ve diğer gıda maddelerinin etrafında gezinmek için temalı haftalarla en iyi olmak için yarışan bir grup amatör fırıncı hakkında – dramatik olabilir, ancak izlemesi son derece rahatlatıcı bir gösteri. Birleşik Krallık’ta büyük bir hit olan ABD’li izleyiciler de buna bayıldı. Bu yılın ev sahipleri Paul Hollywood, Noel Fielding, Prue Leith ve Matt Lucas.

Netflix’teki Sezonlar: 8

Schitt’s Creek

Kanadalı sitcom Schitt’s Creek, The Good Place ve The Marvelous Mrs Maisel’i Üstün Komedi Dizisi ödülüne geçerek 2020 Emmy Ödülleri’nde üzdü. Ve neden olmasın? Eugene ve Dan Levy’nin bir zamanlar şaka olarak satın aldıkları bir kasabaya taşınmak zorunda kalan zengin bir aileyi konu alan sitcom’u hem komik hem de iç açıcıdır ve Netflix’teki varlığıyla yavaş yavaş büyük bir takipçi kitlesi kazanmıştır. Netflix şimdi dizinin altıncı ve son sezonunu ekledi ve gerçekten de en iyi Netflix dizilerinden biri.

Netflix’teki Sezonlar: 6

The Good Place

Sonunda Netflix, bu yılın başlarında NBC’de bittikten sonra izlemek için öbür dünya temalı sitcom The Good Place’in dördüncü ve son sezonuna sahip. İlk sezon hala en güçlüsü olsa da – büyük bir bükülme, 2. ve 3. sezonların çok fazla zaman harcadığı anlamına gelir – iş çiğ şaka yazmaya geldiğinde en komik TV şovlarından biridir. Ve dört başrol oyuncusu Eleanor, Chidi, Tahani ve Jason’ın karakterizasyonu, izlemeye devam etmenin nedenidir.

Daha önce hiç görmediyseniz, gösteri Eleanor Shellstrop’un (Kristen Bell) yaşamı boyunca oldukça korkunç bir insan olmasına rağmen ölümünden sonra cennete gönderilmesiyle başlıyor. Michael’ın (Ted Danson) yönetimindeki bir mahallede oraya nasıl düştüğünün gizemi, yavaş yavaş çok daha derin bir komploya dönüştürülür.

Netflix’teki Sezonlar: 4

Avatar: The Last Airbender

Harika modern animasyon serilerinden biri olarak kabul edilen Avatar: The Last Airbender, seçkin bir azınlığın elementleri (ateş, su, hava ve toprak) istedikleri gibi ‘bükebildiği’ bir dünyada geçiyor. Genç bir çocuk ve halkının sonuncusu olan Aang, dört elementin hepsini bir araya getirmek ve dünyasının ulusları arasındaki barışı korumak için yolculuk edecek olan ‘Avatar’dır. Bir çocuk çizgi filmi için biraz fazla yaşlı olduğunuzu düşünseniz bile, incelemeye değer, anime yüklü, güzel görünümlü bir dizi.

Devam serisi The Legend of Korra artık Netflix’te de mevcut, bu yüzden sizin tarzınız olduğu ortaya çıkarsa, üstesinden gelmeniz gereken çok sayıda bölüm olacak. Serinin kalıcı popülaritesi, Paramount Plus’ın yeni Avatar şovlarının yapım aşamasında olduğunu duyurmasına yol açtı .

Netflix’teki Sezonlar: 3

The Umbrella Academy

Gerard Way ve Gabriel Bá tarafından yaratılan çizgi roman serisinin bu ilginç uyarlamasının kanıtladığı gibi, Netflix harika bir süper kahraman şovu yapmak için Marvel ile işbirliği yapmasına gerek olmadığını gösterdi. Umbrella Academy’de süper güçlü kardeşler – Hargreeve’ler – üvey babaları öldürüldükten sonra tekrar bir araya gelirler ve birlikte olası bir kıyametle karşı karşıya kalırlar.

Elliot Page ve Robert Sheehan’ın beğenilerini içeren mükemmel bir topluluk kadrosuyla, bu havadar ve eğlenceli şov, Netflix’e gelen yeni Marvel içeriği eksikliğini neredeyse telafi ediyor. Hargreeves’i tamamen başka bir yere götüren Umbrella Academy 2. sezon da şimdi mevcut ve ilk sezondan bile daha iyi ve The Umbrella Academy 3. sezon şu anda yapım aşamasında .

Netflix’teki Sezonlar: 2

The Last Dance

İlk olarak ESPN’de yayınlandıktan sonra Netflix’te yayınlanan The Last Dance, yılın en büyük ve en iyi spor belgeselidir. Kapsamlı erişime ve o döneme ait görülmemiş görüntülere sahip bu sekiz bölümlük dizi, Michael Jordan’ın basketbol kariyerine, özellikle 1997-98’de Chicago Bulls forması giydiği son sezonuna odaklanıyor.

Buradaki konuşanlar arasında Jordan’ın kendisi, Scottie Pippen ve Dennis Rodman yer alıyor ve her biri takımın durdurulamaz koşusundaki rollerini tartışıyor. Basketbol gerçekten senin işin olmasa bile, bu kadar başarılı bir takımı neyin yarattığına dair buradaki fikir ve sahne arkasındaki tatsız çatışmalar büyüleyici. Şu anda izleyebileceğiniz en iyi Netflix belgesellerinden biri.

Netflix’teki Sezonlar: 1

Dark

Dark, bir kez şans verdiğinizde tamamen büyüleyici olan yoğun, zaman yolculuğuyla dolu bir gösteri. Neler olup bittiğine dair olayları yakından takip edebilmeniz için, artık tamamlanmış olan bu Netflix bilimkurgu gösterisinin üç sezonunu da birkaç hafta boyunca tek bir uzun oturumda izlemenizi öneririz. Ayrıca bu konuda fazla bir şey okumamanızı da tavsiye ederiz: İçeri girin ve bu Almanca dizinin ne kadar iyi kurgulanmış ve oyuncu kadrosuna alınmış olduğuna şaşıracaksınız.

Beyninizi çalıştıracak bir drama arıyorsanız, şu anda izleyebileceğiniz en iyi Netflix şovu.

Netflix’teki Sezonlar: 3

New Girl


Netflix ABD’nin tüm yıl boyunca Arkadaşı olmadı, ancak o sitcom’u kaçırıyorsanız, New Girl muhtemelen akış hizmetindeki en yakın akrabasıdır. Şaşırtıcı derecede üretken bir 145 bölümle Yeni Kız (ilk başta), erkek arkadaşı onu aldattıktan sonra üç sıra dışı ev arkadaşıyla birlikte hareket eden Jess (Zooey Deschanel) hakkında. Bu ev arkadaşları Nick (Jake Johnson), Schmidt (Max Greenfield) ve Winston (Lamorne Morris).

New Girl, özellikle bu kadar çok bölüm varken biraz tekrar edebilir, ancak sonraki sezonlar, pilot bölüm yıldızı Coach’un (Damon Wayans Jr) dönüşü ve Deschanel doğum izni aldığında oyuncu kadrosuna Megan Fox’un eklenmesiyle karışır. . Arka planda hafif ve eğlenceli bir şey istiyorsanız, bu en iyi Netflix şovlarından biridir.

Netflix’teki Sezonlar: 7

Hannibal

Netflix ABD, yayın yapmak için Hannibal’ın üç sezonunu da ekledi ve daha önce hiç görmediyseniz bir muamele içindesiniz. Bu suç gerilim filmi 3. sezondan sonra iptal edilmiş olsa da, bu aslında önemli değil: Thomas Harris’in yamyam Hannibal Lecter hakkındaki kitaplarının bu uyarlaması tam bir hikaye anlatıyor. FBI profil uzmanı Will Graham (Hugh Dancy), seri katilleri içeren davaları çözmek için psikiyatrist Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) ile yakın bir şekilde çalışırken, Lecter gizlice iğrenç suçlar işler.

Yine de şık bir prosedür olarak başlayan şey, 2. sezonda daha karmaşık, serileştirilmiş bir şov haline geliyor. Red Dragon hikayesini uyarlayan 3. sezonda, Hannibal harika bir avangard haline geliyor ve esasen Graham ve Lecter arasında tuhaf ve kanlı bir romantizm yaratıyor. Yaratıcı Bryan Fuller, bu şovu kendi stil anlayışıyla besliyor ve fantastik yardımcı oyuncu kadrosunda Laurence Fishburne ve Gillian Anderson gibi isimler yer alıyor.

Netflix’teki Sezonlar: 3

The Witcher

Netflix’in ilk büyük fantezi dizisi, Andrzej Sapkowski’nin bir dizi popüler oyuna zaten uyarlanmış olan The Witcher kitaplarının bir uyarlamasıdır . Game of Thrones’un sonunda hayal kırıklığına uğradıysanız, bu bir zevktir. Henry Cavill, on yıllar ve uluslar arasındaki savaşları kapsayan bir hikayede canavar avcısı Geralt of Rivia’yı canlandırıyor, ancak 1. sezonun en iyi bölümleri Geralt’ın karanlık bir yaratıkla karşı karşıya geldiği haftanın canavarı bölümleridir. Bunların da genellikle bükümlü sonları vardır ve onlar bir zevktir.

Witcher, Game of Thrones’un olmaya çalıştığı şekilde ‘prestij’ TV gibi hissetmiyor, ancak bu kötü bir şey değil. Bu, hala son derece pahalı görünen eğlenceli, eğlenceli bir fantezi dizisidir. Harika bir yardımcı oyuncu kadrosu ve iyi çizilmiş bir dünyayla, 2021’de hazırlanmakta olan The Witcher 2. sezonda heyecanlanacak çok şey var. Şovun sıra dışı zaman atlamalı yapısını takip etmekte zorlanıyorsanız, göz atın Her şeyi anlamak için Witcher zaman çizelgesi .

Netflix’teki Sezonlar: 1

Queer Eye

Günümüzün zorlu siyasi ortamıyla başa çıkmanıza yardımcı olacak bir doz iyi hissettiren TV’ye mi ihtiyacınız var? Gezegendeki en havalı beş adamın yardımıyla en iyi sen olmayı konu alan Queer Eye’a göz atın. Şov 2020’de beşinci sezonuna girecek ve hala bir rut içinde sıkışmış insanları alıp hepimizin olmak istediği kendine saygısı, kendini seven kişi haline getirme öncülüne bayılıyoruz. Sezon 5 şimdi mevcuttur.

Netflix’teki Sezonlar: 5

Money Heist

Garip aptal ismin seni ertelemesine izin verme. Money Heist veya İspanyolca konuşulan ülkelerde bilinen adıyla La Casa del Papel, Profesör adlı esrarengiz bir şahsiyetin İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soymak için bir araya getirdiği bir grup suçlu hakkında heyecan verici bir soygun dramasıdır. Yoğun karakterizasyon, büyük sürprizler ve kariyer yapma performansları ile bu, sizi hemen kavrayacak sıra dışı ve akıllı bir soygun şovu.

Uzun süredir İspanyolca konuşan bir izleyici kitlesi ile büyük bir hit olmasına rağmen, Money Heist şimdi İngilizce konuşulan dünyada da büyük bir izleyici kitlesi buldu. Netflix’e yeni bir dizi bölüm düştü, yani daha önce hiç izlemediyseniz izlemeniz gereken 31 bölüm var, aynı karakterlerle ilgili iki ayrı kapsayıcı hikayeye bölünmüş.

Ne yaparsanız yapın, varsayılan dublajı kapattığınızdan ve orijinal İspanyolca sesini altyazılı olarak dinlediğinizden emin olun. Bu dizi, henüz görmediğiniz en iyi Netflix şovu olabilir.

Netflix’teki Sezonlar: 2 (dört bölüme ayrılmıştır)

Community

Rick and Morty’nin ortak yaratıcısının favori NBC kült komedisi Netflix’e geldi ve ilk yayınlandıktan yaklaşık on yıl sonra yepyeni bir izleyici kitlesi kazanıyor. Bir topluluk kolej çalışma grubu hakkındaki bu sitcom, eğitim ortamı hakkında daha geleneksel bir gösteri olarak başlar, ancak Topluluk, pop kültürü parodileri ve yüksek konseptli bölümlerle denemeler yapmaya başladığında bir sonraki seviyeye ulaşır.

Şovda yeniyseniz, daha sonraki yıllar için Topluluğun kimliğini sağlam bir şekilde belirleyen 1. sezonun aksiyon savurganlığı ‘Modern Warfare’e kadar izlemeye devam edin. Bazı mevsimler harika (2, 3 ve 5), bazıları oldukça iyi (1 ve 6) ve birinden tamamen kaçınmaya değer (4). Bu, bu an için mükemmel bir tıkınırcasına izle. Bunun üzerine olsun.

Netflix’teki Sezonlar: 6

Ozark

Ozark, derin suç faaliyetlerine sürüklenen görünüşte iyi bir adamın hikayesi nedeniyle Breaking Bad ile erken karşılaştırmalar tarafından vuruldu. Ama çok farklı bir canavar, en azından görsel olarak kendine özgü itibari ayarında değil. Üçüncü sezonuyla birlikte bir aile draması olarak kendi yolunu çizdi.

Marty Bryde (Jason Bateman) ailesini Missouri’deki Ozarks’a taşır ve burada karısı Wendy (Laura Linney) de dahil olmak üzere ailesini tehdit eden bir uyuşturucu baronu için 500 milyon dolar aklamak zorundadır. Bu karanlık, yetişkin dizisi, aynı zamanda her sezon bölümleri yöneten kıdemli komedi oyuncusu Bateman için çığır açan bir rol. Bunun için doğru ruh halinde olmalısınız, ancak Fargo gibi şovlardan hoşlanıyorsanız, bu saati ilgi çekici bulacaksınız.

Ozark, Netflix’teki en underrated dizilerden biri ve sadece Wendy’nin karakter gelişimi ve Linney’nin performansı için izlenmeye değer. Ozark 4. sezon, ikiye bölünmüş 14 bölümlük son sezon için çalışmalar sürüyor.

Netflix’teki Sezonlar: 3

Better Call Saul

Breaking Bad prequel spin-off’u Better Call Saul, şu anda AMC’de yayınlanan beşinci sezonuyla neredeyse selefi kadar uzun süredir piyasada. Muhtemelen 1. sezonun ilk birkaç bölümünü Breaking Bad’in finaliyle ilgili hype dalgasında yakalamışsınızdır, ancak bu spin-off’un sonraki sezonlarına aynı düzeyde ilgi göstermeye değer.

Jimmy McGill’in Saul Goodman’a dönüşümü, başta Jimmy’nin ağabeyi Chuck (Michael McKean) olmak üzere, unutulmaz yeni yüzlerden oluşan bir topluluğa dahil olan istikrarlı, hassas bir karakter çalışmasıdır. Ayrıca Breaking Bad’in favorisi Mike Ehrmantraut (Jonathan Banks) ve bu seriden burada açıklamayacağımız diğer ikonik figürler ile bize daha fazla zaman tanıyor. Önceki diziye göre biraz daha fazla kara mizah taşıyan bu dizi, Better Call Saul 6. sezonuyla 2021’de bitmeden kesinlikle takip etmeye değer .

Netflix’teki Sezonlar: 4

Sex Education

Başrollerini Gillian Anderson ve Asa Butterfield’ın yanı sıra daha önce bilinmeyen bir dizi aktörün paylaştığı bu İngiliz komedisi bir zevktir. Butterfield’ın seks terapisti Dr Jean Milburn’ün (Anderson) oğlu Otis’i oynadığı Moordale Ortaokulu öğrencileri, ebeveynleri ve öğretmenleri hakkında. Maeve (Emma Mackey) ile kendi okul içi seks eğitim kliniğini açmak ve diğer öğrencilere çeşitli sorunları konusunda yardımcı olmak için iş birliği yapar.

Cinsel kimlik ve cinsiyetle ilgili güncel konuları ustalıkla araştıran çok empatik ve iç açıcı bir dizi ve başlaması gerçekten komik. Sex Education 3. sezonunun çekimleri bitti ve 2021’de çıkmasını bekliyoruz.

Netflix’teki Sezonlar: 2

Mindhunter

David Fincher, House of Cards’ın ilk bölümünü yönettiği için Netflix’e yabancı değil, ancak Mindhunter Fincher gidiyor … iyi, tam Fincher. John Douglas’ın aynı adlı kitabına dayanıyor ve işi seri katilleri izlemek olan bir FBI profilcisinin hayatını anlatıyor. 70’lerde ve daha sonra 80’lerin başında geçiyor ve üç ana karakterin ünlü seri katillerle sık sık gergin karşılaşmalarla röportaj yaptığını görüyor.

Fincher da son derece uygulamalı, birinci sezonun dört bölümünü ve ikinci sezonun üçüncü bölümünü yönetiyor. Ne yazık ki, Mindhunter 3. sezon “süresiz beklemede”, ancak bunun yönetmenin bugüne kadarki en iyi işlerinden biri olduğunu düşünürsek, sonunda geri döneceğinden umutluyuz.

Netflix’teki Sezonlar: 2

Stranger Things

TV ve film söz konusu olduğunda, 80’ler anın nostalji on yılıdır. Film yapımcıları Ghostbusters’a, zırhlı kostümlere ve Sony Walkman’lere doyamıyor.

Stranger Things, bu çağa bir başka parlak saygı duruşu. Ağırlıklı olarak Spielberg, John Carpenter ve Stephen King’e dayanan hikaye, küçük bir kasaba, bir grup arkadaş, kayıp bir kişi ve tehlikeli bir bilim laboratuvarı etrafında dönüyor. Başka bir şey yazmak, parlak, tüyler ürpertici eğlenceyle dolu bir gösteride sayısız sürprizi ortadan kaldırabilirdi.

Geçen yıl üçüncü sezon hit oldu ve harikaydı ve sonraki her bölüm dizisi bu çocukların hikayelerine ve arkadaşlıklarına yaptığınız yatırımı derinleştiriyor. Stranger Things’in 4. sezonu şimdi çekiliyor.

Netflix’teki Sezonlar: 3

Dear White People

Kültürel analizinizi bir doz mizahla seviyorsanız, Dear White People tam size göre. Logan Browning’in çatışan Sam White’da oynadığı Dear White People, Obama sonrası ama henüz ırkçılık sonrası olmayan dönemde Amerika’daki ırk ilişkilerinin zorlu zeminlerinde geziniyor.

İlk birkaç bölüm, çok ağır bir şeye vurmaktan uzaklaştı, ancak beşinci ve altıncı bölümler geldiğinde, bu şovun tarihimizin bu noktasında neden bu kadar gerekli olduğunu ısırıcı bir şekilde anlıyorsunuz. Komik, zeki ve kıvrak zekalı Dear White People, Amerikan ideallerine yönelik bir saldırı olmaktan çok, ABD’deki beyaz olmayan insanların karşı karşıya olduğu sorunları keşfetmek, açıklamak, savunmak ve müzakere etmekle ilgili bir dizidir.

Netflix’teki Sezonlar: 3

Russian Doll

Orange Is The New Black’den Natasha Lyonne, bu kara komedide, hem Ölmeye devam eden hem de 36. doğum günü partisini gerçeküstü bir zaman döngüsünde yeniden yaşayan Nadia olarak rol alıyor – tıpkı Groundhog Day gibi.

Yaşamaya ve ölmeye dair alaycı ve esprili incelemesiyle Russian Doll, yüksek sesle kahkahalar ve yıkıcı hüzün arasında hızla geçiş yapıyor – mutlaka izlenmesi gereken bir film. Haziran 2019’da Netflix, Russian Doll’u hak ettiği ikinci sezon için yenilediğini duyurdu.

Netflix’teki Sezonlar: 1

Bojack Horseman

Bojack Horseman altı sezonluk koşusunu henüz tamamladı ve finali, yazarlarımızdan birini bir hafta sonu boyunca gözyaşlarına boğdu.

Yıkılmış aktör Bojack’in alkolizm, toksik ilişkiler ve aile sorunları ile mücadele ettiği yaşamının ardından, dizi kalp kırıcı olabileceği kadar yürek ısıtıyor. Kendileri için çok karanlık olabileceğinden endişe edenler için korkmayın – her şeyi dengede tutmak için bir sürü gülünç mizah, kelime oyunu ve çarpıcı animasyon var.

Netflix’teki Sezonlar: 6

Breaking Bad

Walt ve Jesse’nin dayattığı meth’den daha fazla bağımlılık yapan Breaking Bad, tıklım tıklım izleyen harika bir televizyon. İlk arsa basittir: düz bağcıklı bir öğretmene kanser olduğu söylenir ve ailesini mümkün olan en iyi şekilde terk ettiğinden emin olmak için uyuşturucu yapımına ve ticaretine döner.

Sonunda oldukça iyi olduğu için deliliğinin bir yöntemi var. Yaratıcı Vince Gilligan o kadar iyi bir karakter grubu yaratmış ki, şu anda muhtemelen benzer yüksekliklere ulaşan ve bahsedildiği gibi Netflix’te de bulunan Better Call Saul ile aynı dünyayı yeniden kazıyor. Netflix ayrıca 2019’un sonlarında Jesse’ye odaklanan bir film olan El Camino’yu yayınladı.

Gezgin Panda

Gezgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram