24 MART 2022 PERŞEMBE
Film ve Dizi

En iyi HBO Max filmleri * 2022

En iyi HBO Max filmleri * 2022

Tüm sinemaseverler için, en sevdiğim şeylerden biri, yoldayken yayınlanacak en iyi HBO Max filmlerini bulmaktır. Genellikle, yol için uydu TV programlama için birkaç seçenek vardır: HBO ve Showtime gibi kanallardan gelen izleme başına ödeme teklifleri ve Dish Network‘ün Yüksek Tanımlı programlaması. Ülke çapında seyahat ediyorsam, evde kalmayı tercih ederim, çünkü yerel HBO programlama kaynağımdan her zaman zevk aldığım aynı kalitede programlamanın tadını çıkarabilirim. Neyse ki, yoldayken en sevdiğim HBO programlarını bulmak kolaydır.

İzlemek için en sevdiğim HBO filmlerinden ikisi The Departed ve The Dark Knight. Her iki film de büyük bir yıldız oyuncu kadrosuna, muhteşem arsa çizgilerine ve fantastik oyunculuk performanslarına sahiptir. Özellikle Heath Ledger‘ın Kara Şövalye‘deki Joker karakterini çok seviyorum ve Heath Ledger‘ın karakterinin bu versiyonunda Joker‘i nasıl canlandıracağını görmek beni heyecanlandırdı. Neyse ki, HBO bize yoldayken film izlememiz için bir seçenek sundu ve izleyicilerin The Dark Knight‘ı izlemek veya televizyon ağı ev eğlence sisteminde izlemek isteyip istemediklerini seçme seçeneğine hızlı bir şekilde sahip oldular. Film Temmuz ayında gösterime girdi diye, tiyatroların filmi tüm yaz boyunca göstermesi imkansızdı, bu yüzden bir seçeneğimiz olduğu için şanslıydık. The Dark Knight‘ı bilgisayarınızda, dizüstü bilgisayarınızda, akıllı telefonunuzda veya geleneksel televizyon ekranınızda izlemek isteyip istemediğinize bakılmaksızın, yoldayken en iyi HBO içeriğini sunan birkaç web sitesi vardır.

Örneğin, bir yolculuğa çıkıyorsanız ve Game of Thrones, The Sopranos veya en sevdiğiniz HBO şovlarından herhangi birinin en son taksitlerini yakalamanız gerekiyorsa, en sevdiğiniz ağın web sitesine giriş yapabilir ve eve döndüğünüzde izlemek istediğiniz bölümü yakalayabilirsiniz. Evden uzaktayken, uydu TV ile istediğiniz zaman diliminin en iyi şovlarının, filmlerinin ve müziklerinin tadını çıkarabilirsiniz. The Dark Knight‘ın bölümlerini yayınlamaya karar verirseniz, önümüzdeki bölümlerde orijinal fragmanların ve diğer gizli bakışların tadını çıkarabileceksiniz. Uydu TV ile en sevdiğiniz HBO şovlarının, filmlerinin veya müziklerinizi bir daha kaçırmanıza gerek kalmaz.

EN İYİ HBO MAX FİLMLERİ: SÜPER KAHRAMANLAR

Zack Snyder’ın Adalet Birliği

Snyder’ın 2017 Justice League filminin dört saatlik gözden geçirilmiş kesimi, edinilmiş bir zevktir, ancak öncekinden kesinlikle daha başarılıdır. Superman’in (Henry Cavill) ölümünün ardından Batman (Ben Affleck) ve Wonder Woman (Gal Gadot), uzaylı Steppenwolf ve onun birçok parademonunun istilasıyla başa çıkmak için süper güçlü bir ekip kurmalı – Flash’ı (Ezra Miller) işe alıyorlar, Cyborg (Ray Fisher) ve Aquaman’i (Jason Momoa) bu tehdidi savuşturmaya yardımcı olmak için. Başlaması biraz zaman alan gevşek bir film olsa da, birçok harika aksiyon ve kahramanlarının muhteşem görünümlü çekimlerini içeriyor. Sırf meraktan, orijinal teatral kurguyla karşılaştırmaya değer.

Joker

Joker hem zorlu bir suç draması hem de aktör Joaquin Phoenix’in oyunculuk yeteneklerinin muhteşem bir vitrini. Todd Phillips, Gotham City’nin bu vizyonunu hayata geçirirken Scorsese’nin The King of Comedy’sinden bol bol ödünç alıyor: yalnız, başarısız palyaço Arthur Fleck, şehrin insan hayatını hiçe saymasının kurbanı olur ve sosyal tabakaları üzerindeki durumu değiştirmeye başlar. Ardından artan şiddet, Arthur’un Gotham’ın hayal kırıklığına uğramış adamları arasında iktidara yükselişi ve filmin arka planında Batman’in kökeninin garip bir şekilde zorlayıcı bir versiyonu var. Ne olduğu kadar saldırgan, ne de en büyük hayranlarının iddia ettiği kadar yetişkin – ama kesinlikle izlemeye değer.

Batman (1989)

Tim Burton’ın Batman’i kaynak materyale daha sonra Nolan’ın versiyonu kadar sadık olmayabilir, ama kimin umurunda? Birkaç kuşak sinemasever için bu, Batman’in kesin versiyonuydu ve hala müthiş eğlenceli. Milyarder Bruce Wayne (Michael Keaton), gecelerini Batman olarak Gotham’ı korumakla geçirir ve şehri ve gazeteci Vicki Vale’yi (Kim Basinger) kurtarmak için suç efendisi Joker (Jack Nicholson) ile yüzleşir. Nicholson daha etkileyici bir performans elde ediyor – ancak Keaton sessizce onun kadar zeki ve Wayne versiyonuna eksantrik bir enerji getiriyor.

Kara şövalye

Christopher Nolan’ın ikinci Batman filmi, muhtemelen şimdiye kadar yapılmış en iyi süper kahraman filmi. Batman (Christian Bale), Gotham’ın büyük suç örgütlerini ortadan kaldırmak için DA Harvey Dent (Aaron Eckhart) ve polis Jim Gordon (Gary Oldman) ile bir araya gelirken, bilinmeyen suçlu Joker (Heath Ledger) şehri kaosa sürükler ve şehri ayağa kaldırır. bahisler. Bir süper kahraman filmi olduğu kadar bir suç gerilim filmi de, şimdiye kadar filme alınmış en büyük kovalamaca dizilerinden biriyle inanılmaz derecede başarılı. Bu kadar çok Batman filminin HBO Max’e ev sahipliği yaptığını görmek güzel – bu flama, Warner Bros ve DC Comics’in tek çatı altında olmasının sonucu.

Watchmen

Zack Snyder’ın Alan Moore ve Dave Gibbons’ın çizgi romanından uyarladığı 2009 uyarlaması, yayınlandığında hak ettiği beğeniyi tam olarak alamadı. Süper kahramanların hükümet tarafından yasadışı ilan edildiği bir dünyada, eski kanunsuz Komedyen (Jeffrey Dean Morgan) gizemli bir saldırgan tarafından öldürülür. Misanthrope vigilante Rorschach daha sonra, tırmanan bir soğuk savaşın ortasında hayatta kalan tüm kahramanları yok etmek için bir komployu ortaya çıkarır. Özellikle bazı müzik seçimlerinde kaynak malzemenin tonunu bir dereceye kadar kaçırsa da, süper kahramanları yapıbozuma uğratma ve dünyamızdaki yerlerini belirleme konusunda aynı başarıya ulaşıyor ve olağanüstü görünüyor.

Wonder Woman

Gal Gadot, yönetmen Patty Jenkins’in eseri olan, Nolan sonrası dönemden DC’nin süper kahraman filmlerinden oluşan bu net göze çarpan filmde rol alıyor. Diana, Themyscira adasını The Great War’da Steve Trevor (Chris Pine) ile birlikte savaşmak için terk eder ve bunun sonucunda kendini insanlıkla temel bir bağ geliştirirken bulur. Film bir şekilde hem eğlenceli bir boğuşma hem de olaylar üzerinde kendi mitolojik bükümüne sahip olsa bile, tarihin bu bölümünün kasvetliliğinin oldukça dürüst bir yansıması. Aşırı uzun devam filmi Wonder Woman 1984 de HBO Max’te – pek iyi değil.

EN İYİ HBO MAX FİLMLERİ: AKSİYON FİLMLERİ

Tenet

Sonunda yönetmen Christopher Nolan’ın HBO Max’i ” en kötü yayın hizmeti ” olarak adlandırdığını gören çalkantılı bir çıkışın ardından – bu bizim paramız için değil – zaman yolculuğu gerilim filmi Tenet’in artık platformda bir evi var. John David Washington, Rus suç lordu Andrei Sator’u (Kenneth Branagh) ‘algoritma’ adı verilen bir cihaz kullanarak zamanın kendisini çökertmeden önce devirmek zorunda olan gizemli Tenet örgütü ajanı The Protagonist’i oynuyor. Zamanın aynı anda hem ileri hem geri gittiği, muhteşem bir soundtrack’e sahip set parçaları görmek istiyorsanız bu filmi kaçırmayın. Nolan, konu büyük aksiyon sahneleri çekmeye geldiğinde hala yaşayan en büyük yönetmen olduğunu gösteriyor.

The Town

Ben Affleck’in yönetmen olarak bugüne kadarki en iyi filmi, 2010 Boston’da geçen bu suç gerilim filmi. Kasaba, Affleck’i, bir soygun sırasında rehin aldığı Claire (Rebecca Hall) ile ilişkiye başladıktan sonra bu hayatı geride bırakmaya çalışan bir banka soyguncusu olan Doug MacRay’i canlandırıyor. Ancak işler o kadar basit değil, özellikle de peşindeki Jon Hamm’ın acımasız FBI ajanı ve Pete Postlethwaite’in edepsiz suç lordu Doug’ı parmağının altında tutuyorken. Harika, dolambaçlı bir soygun filmi ve bu günlerde büyük ekranda iyi yapmaktan ziyade akış hizmetlerinde kötü bir şekilde yürütüldüğünü gördüğünüz türden bir şey.

Kill Bill: Cilt 1 ve 2

Tarantino’nun dövüş sanatları destanı Gelin’in (Uma Thurman), eski sevgilisi Bill (David Carradine) dahil, onu ölüme terk eden suikastçılardan intikamını aldığını görür. Tüm film, temelde onları takip ettiği için bir patron acelesi, kılıç dövüşleri ve sayısız kötü öldürme ile tamamlandı. Tek bir film olarak tasarlanmasına rağmen, iki Kill Bill cildi ayrı ayrı büyüleyici: ilki daha kana susamış ve aksiyon dolu; ikincisi hem Gelin hem de hedefleri için karakter gelişimi açısından daha düşünceli ve zengin.

EN İYİ HBO MAX FİLMLERİ: BİLİM KURGU VE FANTEZİ

Blade Runner : Son Kesim

Ridley Scott’ın kasvetli 1982 bilimkurgu klasiğinin kesin versiyonu, 2021’de izlemeniz gereken tek kurgu. Harrison Ford, bir bıçak koşucusu olan Deckard’ı oynuyor – yani, kaçan sentetik insanları, ‘replikanları’ alt etmekle görevli bir polis. esaret ve kölelik ve görünüşe göre insanlık için bir tehdit oluşturuyor. Alternatif bir 2019’da Los Angeles’ın yağmurla ıslanmış neon sokaklarında geçen film, yüksek konseptli bir bilimkurgu filmi olduğu kadar bir dedektif filmi. Film, nihayetinde, merhum Rutger Hauer’in, temelinde insanlık olan yanlış anlaşılmış programlanmış bir katil olan Roy Batty rolüyle çalınıyor.

Blade Runner 2049

Selefiyle aynı yavaş inşa kült çekiciliğine sahip olacak olan yönetmen Denis Villeneuve, Blade Runner’ın devamını yaratma gibi imkansız bir görevi üstlendi ve kendi tarzında zorlayıcı bir şey sundu. Memur K (Ryan Gosling), 2049’da Los Angeles’ta bir bıçak koşucusudur ve şimdi saklanmakta olan Rick Deckard’ı (Harrison Ford) aramaya götüren eski bir komployu ortaya çıkarır. Blade Runner 2049, ilk filmin zirvesine ulaşmıyor, ancak sunabileceği pek çok insanlık ve gösteriye sahip.

New York’tan Kaçış

1988’in alternatif, distopik bir versiyonunda, huysuz mahkum Snake Plissken (Kurt Russell) özgürlüğünü kazanmak için bir anlaşma yapar – başkanı dev bir hapishane şehrine dönüştürülmüş Manhattan’dan kurtarmak zorundadır. Bu kirli, stilize kült film, harika bir bilimkurgu dünyası inşasına, kendine özgü ve heyecan verici bir kahramana sahip ve yönetmen John Carpenter’ın tüm güçlü yönlerinin harika bir damıtmasıdır.

The Matrix

Wachowski’lerin 1999 tarihli bilimkurgu klasiği, gerçek dünyanın aslında büyük bir bilgisayar simülasyonu olduğu fikrini araştırıyor – Neo (Keanu Reeves) de dahil olmak üzere seçilmiş birkaç kişi, durumun böyle olduğunu görebiliyor ve onun kontrolünden kurtulabiliyor. Bu olağanüstü film, dövüş sanatları setlerini zarif bir şekilde sunulan bilimkurgu konseptleriyle bir araya getiriyor ve ikonik görüntülerle dolu. Matrix filmlerinin üçü de yayın sırasında HBO Max’te ve dördüncü yeni giriş, yıl sonunda sınırlı bir süre için hizmete girecek.

The Lord of the Rings trilogy

Peter Jackson’ın Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi kitaplarından uyarlamaları, kültürel etkileri açısından temelde Millennials’ın Star Wars versiyonuydu. Hem teatral kurguları hem de genişletilmiş sürümleri HBO Max’te mevcut ve dürüst olmak gerekirse, hangisini seçerseniz seçin ciddi bir zaman taahhüdüne bakıyorsunuz. Yüzüklerin Efendisi’nde Elijah Wood, Mordor’un karanlık diyarını yok etmek için çok güçlü bir yüzüğü götürmekle görevli kısa ama gözü pek hobbit halkının bir üyesi olan Frodo Baggins’i oynuyor. Oraya ulaşmasına yardım etmek için bir burs bir araya geldiğinde yalnız değil. Üçlemenin ilk girişi, hikaye anlatımı ve dünya inşa etme açısından açık ara en iyisidir, ancak ikinci ve üçüncü girişler, daha ağır tempolarını devasa, heyecan verici savaş sekanslarıyla telafi ediyor.

Kong: Skull Island

Jordan Vogt-Roberts’in 1970’lerde geçen King Kong filmi, canavar filmi ile Vietnam savaş filmi kinayelerini taze ve eğlenceli hissettiren bir şeyde birleştiriyor. Tüm zamanların bir klasiği değil, ancak Peter Jackson’ın King Kong versiyonu gibi aşırı uzun da değil ve bol eğlenceli aksiyon ve Brie Larson, Tom Hiddleston, Samuel L Jackson ve John C’den oluşan olağanüstü bir oyuncu kadrosuyla öne çıkıyor. Aralarında Reilly var. Kafatası Adası’nın Kong versiyonu da harika görünüyor ve onunla empati kurmak kolay; Bu yılki Godzilla Vs Kong’da onu desteklememize şaşmamalı.

EN İYİ HBO MAX FİLMLERİ: AİLE FİLMLERİ

Spirited Away (ve diğer birçok Ghibli filmi)

HBO Max, keyfini çıkarmak için Studio Ghibli filmlerinin neredeyse eksiksiz bir arşivini sunar. Sadece bir tane izlemek istiyorsanız, Spirited Away ile başlamanızı tavsiye ederiz. Domuza dönüşen anne ve babasını büyücü kadından kurtarmak için sihirli bir diyara giren genç bir kız hakkında. Yine de bu arşivde çok sayıda başka klasik var – daha fantastik Castle in the Sky ve Kiki’nin Teslimat Hizmeti’nden daha gerçekçi Sadece Dün ve Kalbin Fısıltısına kadar. HBO Max’te bu kanaldan en iyi şekilde yararlanın ve hepsini izleyin.

Labirent

Küçük kardeşi Goblin Kral (David Bowie) tarafından kendi isteğiyle alındıktan sonra, genç Sarah (Jennifer Connelly) onu geri almak için bir labirenti çözmek zorundadır. Bu Jim Henson filmi, ikonik Bowie performansı (ve, ee, dar kostümü) ve birçok unutulmaz kukla karakteri ile birçok klasik çocuk filminde olduğu gibi biraz rahatsız edici.

Space Jam

Basketbol yıldızı Michael Jordan ve Looney Tunes karakterleri arasındaki bu ekip kurma filmine bir klasik diyeceğimizden emin değiliz , ama kesinlikle eğlenceli – özellikle de devam filmi Space Jam: A New Legacy yolda. Jordan ve Looney Tunes, bir basketbol maçında uzaylı canavarlardan oluşan bir ekibi yenebilecek mi? Gerçekten, bahisler hiç bu kadar düşük olmamıştı. Bill Murray ve Seinfeld’in Wayne Knight’ı da teknik olarak bir spor filmi sayıldığını düşündüğümüz bu 1996 favori filminde yer alıyor.

EN İYİ HBO MAX FİLMLERİ: BEĞENİLEN DRAMALAR

Goodfellas

Martin Scorsese’nin mafya draması, suç filmlerinin modern mihenk taşı olmaya devam ediyor ve Scorsese’nin Netflix’teki The Irishman’i kadar başarılı, bu, yönetmenin şekillenmesine yardımcı olduğu bir alt türde çok daha izlenebilir ve heyecan verici bir giriş. Goodfellas, yükselen gangster sonunda korunan tanık olan Henry Hill’i (Ray Liotta) ve mafya ortakları Jimmy Conway (Robert De Niro) ve Tommy DeVito (Joe Pesci) ile giderek kötüleşen ilişkisini takip ediyor. Hiç kimse bu tür bir filmi daha iyi yapamaz.

Training Day

Geleceği parlak bir polis (Ethan Hawke) Los Angeles’ın narkotik görev gücüne katılır, ancak işteki ilk gününde kıdemli dedektif ortağının (Denzel Washington) derinden yozlaşmış olduğunu öğrenir – ve bu sadece onun başlangıcıdır. Yasa dışı aktiviteler. Antoine Fuqua’nın suç gerilim filmi, konu tonlama ve yaratıcı seçimler olduğunda tırnaklarının altına bulaşmaktan korkmuyor ve bu onun korkunç çekiciliğinin bir parçası. Bu, Washington’un tartışmasız en katmanlı performansını içeren, derinlemesine yeniden izlenebilir bir film. Polis arabasının içinden LA’e sokak seviyesinde bakış, bu klasik filme çok fazla stil katıyor.

All The President’s Men

Washington Post gazetecileri Bob Woodward (Robert Redford) ve Carl Bernstein (Dustin Hoffman), 1972’deki Demokratik Ulusal Kongre sırasında Watergate oteline bir hırsızlığı haber veriyorlar – ve yavaş ama emin adımlarla, ikili şüphelileri Beyaz Saray’a geri getiriyor ve başkan Richard Nixon. Bu hala mükemmel bir politik gerilim filmi ve Spotlight gibi gazetecilikle ilgili modern filmler buna çok şey borçlu. Redford ve Hoffman kazanan bir çift olurken, Jason Robards’ın gazetenin efsanevi editörü Ben Bradlee’yi canlandırması da bir o kadar ikonik.

The Departed

Martin Scorsese’nin Infernal Affairs üçlemesinin polisiye filmlerinden uyarlaması The Departed, karşıt durumdaki iki polisi konu alıyor. Biri (Leonardo DiCaprio tarafından canlandırılıyor) gizli görevde, Boston’daki bir çeteye sızıyor, diğeri (Matt Damon tarafından canlandırılıyor) ise kanun kisvesi altında bu çete adına gizlice çalışan bir köstebek. Bu dolambaçlı, olay örgüsü yüklü topluluk suç filmi, Scorsese bu türe daldığında beklediğiniz türden müzik ipuçları ve erkeklik gösterileriyle dolu ve ayrıca Mark Wahlberg’den bir motor ağızlı polis çavuşu olarak mükemmel bir performans elde ediyorsunuz. Wahlberg, “Ben işini yapan adamım, diğer adam olmalısın” ölümsüz repliğini alır.

İşte The Departed’ın oyuncu kadrosu ne kadar iyi: Jack Nicholson bu filmde ilk 5’e bile giremeyecek bir performans sergiliyor.

Unforgiven

Clint Eastwood, bir fahişeyi sakatlayan iki kovboyun izini sürmek için oyuna yeniden giren emekli bir silahşor oynuyor – ve ona başka bir emekli (Morgan Freeman tarafından oynanıyor) ve ateşli bir katil olarak poz veren bir amatör (Jaimz Woolvett) eşlik ediyor. Bu meditatif modern Western, büyük ölçüde Eastwood’u ünlü yapan rollerin bir kodası olarak görülüyor ve X-Men filmi Logan’dan Red Dead Redemption serisi oyunlara kadar her şeyi etkiledi . Bundan daha fazlası, türde mükemmel bir kendi kendine yeten giriş.

True Grit

Coen kardeşlerin 1968 romanının uyarlaması – John Wayne’in 1969 çabasında başrol oynadıktan sonra ikincisi – bu türdeki Unforgiven’dan bu yana tartışmasız en önemli giriş. Genç bir kadın (Hailee Steinfeld), babasının katilini (Josh Brolin) adalete teslim etmek için tek gözlü, sert bir mareşal (Jeff Bridges) ve bir Teksas korucusu (Matt Damon) tutar. Bu, bir çocuk oyuncunun gerçekten işe yarayan ender performanslarından biridir ve film, Steinfeld’i güçlü bir doğru ve yanlış duygusuna sahip, çelik gibi, intikamcı bir kız olarak başarılı bir şekilde satar. Bu arada Bridges, sadece mükemmel bir kovboy.

Se7en

İki dedektif (Brad Pitt ve Morgan Freeman tarafından oynanır) yedi ölümcül günah temalı cinayetlerin arkasındaki katili bulmaya çalışır – ancak ikisi de karşı karşıya olduklarını hafife alırlar. Bu tüyler ürpertici, neredeyse çizgi roman tarzı film, isimsiz, kasvetli görünen bir Amerikan şehrinde geçiyor ve sinema tarihinin en ünlü dönüm noktalarından birine sahip. Yine de yönetmen David Fincher’ın en büyük eserlerinden biri.

Citizen Kane

Yurttaş Kane hakkında söyleyebileceğimiz en iyi şey, daha önce hiç görmediyseniz, herkesin söylediği kadar iyi olduğudur. Kurgusal yayıncı ve nihayetinde siyasi aday Charles Foster Kane (yönetmen Orson Welles tarafından canlandırılan) hakkında biyografik bir film olan bu etkileyici portre, konusunu bir gizem çerçevesinde araştırıyor – bir gazeteci Kane’in ölümünden önceki son sözünün ardındaki anlamı bulmaya çalışırken. , ‘Gül goncası’. Filmin milyonlarca parodisi aracılığıyla Rosebud’un ne olduğunu bilseniz bile, yine de kesinlikle izlemelisiniz.

HBO MAX’TEKİ EN İYİ FİLMLER: KORKU FİLMLERİ VE DAHA FAZLASI

Andy Muschietti’nin Stephen King uyarlaması, gişe rekorları kıran bir korku filmi olmakla ürkütücü kalmak arasındaki çizgide yürümek zorundaydı – ve daha korkutucu olabilse de (ikinci kısmı hiç de korkutucu değil), bu ilk girişin ürkütücü bir büyüsü var. Maine, Derry kasabasında yaşayan ve en büyük korkularını besleyen şeytani bir güç tarafından terörize edilen bir grup çocuk hakkında. Bill Skarsgård tarafından hayata geçirilen Palyaço çehresi gibi çocuklardan oluşan oyuncu kadrosu harika.

Jaws

Steven Spielberg’in çıkış yapan filmi, kurgusal bir tatil beldesini terörize eden ve sakinlerini öldüren bir köpekbalığı hakkında. Turizm takıntılı belediye başkanı bu konuda hiçbir şey yapmak istemezken, yerel polis şefi (Roy Scheider), yaratığı öldürmeye yardım etmek için tuhaf bir köpekbalığı katili (Robert Shaw) ve bir biyolog (Richard Dreyfuss) ile bir araya gelir. Ünlü olarak, bu filmin korkuları tamamen görmediğiniz şeylerle ilgilidir – köpekbalığının filmdeki kısacık görünümleri, mekanik köpekbalığı pervanesiyle ilgili üretim sorunlarının bir sonucuydu. Jaws’ı yeniden izlemek için asla kötü bir zaman yoktur.

Scream

Wes Craven ve Kevin Williamson’ın kendinden emin korku filmi, 1990’larda olduğu gibi şimdi de, giderek daha da kötüleşen devam filmleriyle kuşatılan bir türün örümcek ağlarından bazılarını havaya uçurduğu zamana geri döndü. Ghostface maskeli gizemli bir figür, bir Amerikan banliyösünde öğrencileri bıçakla öldürmeye başlar ve Sidney Prescott (Neve Campbell), annesi öldürüldükten sonra katilin kimliğini ortaya çıkarmaya çalışır. Scream, korku filmi tarihinin en iyi açılışlarından birine sahiptir ve katilinin kimliği hakkında birkaç harika bükülme vardır.

The Red Shoes

HBO Max’in TCM kanalına göz atmak için harika eski film sıkıntısı yok. İşte ünlü bir bale grubuna katılan bir balerin (Moira Shearer) hakkında 1948 İngiliz klasiği, ancak kendini besteci ortağının kişisel talepleri ile bale liderinin profesyonel talepleri arasında bölünmüş halde bulmuştur. Bu arada, itibari kırmızı ayakkabılar kendi akıllarına sahip görünüyor. Bu film, o zamanlar görünüşte tartışmalı olan baleyi canlandırdığı rüya gibi gerçeklik ve fantezi arasındaki çizgiyi bulanıklaştırıyor, ancak geçmişe bakıldığında zamanın testine dayanmasına yardımcı oluyor.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram