24 MART 2022 PERŞEMBE
Haberler

Dogecoin madencileri büyük bir yükseliş yaşıyor

Dogecoin madencileri büyük bir yükseliş yaşıyor

Ancak Dogecoin daha ne kadar sıçrayacak? Yeni rakamlara göre meme kripto para birimi Dogecoin madencileri , fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra avantajlardan yararlanıyor.

Fiyatı rağmen dogecoin geçen hafta aşağı, analiz firması ByteTree gösterileri madenciler gelen veriler 26 Nisan yılın başından bu yana 4575% artış üzerine rekor $ 3,6 milyon aldı.

Denklemde işlem ücretleri faktörlerinde dik bir artış olsa da, madenci gelirindeki artış, ağırlıklı olarak Dogecoin‘in değerindeki artışa bağlanabilir. 1 Ocak’tan bu yana, Dogecoin fiyatı Bitcoin boğa koşusunun kuyruk kuyruklarına bağlı olarak yaklaşık %6.500 arttı.
ByteTree CIO‘su Charlie Morris, “İşlem ücretleri arttı, ancak fiyat çok fazla” dedi. “Piyasa daha da yükseldi. Birkaç yıl önce [Dogecoin] sahibi olan birçok kişinin unuttuğundan şüpheleniyorum, bu da algılanandan daha sıkı tedariklere yol açıyor. ”

Dogecoin madenciliği

2013 yılında IBM geliştiricisi Billy Markus ve Adobe veri bilimcisi Jackson Palmer tarafından başlatılan Dogecoin’in, o sırada kripto para birimlerini çevreleyen çevrimiçi çılgınlığı hicvedmesi gerekiyordu.

Ancak o zamandan beri, sadık ve giderek artan bir takipçi kitlesi tarafından benimsenen bir kült sembolü haline geldi. Para birimi ayrıca Snoop DoggGene Simmons ve en önemlisi Elon Musk gibi çeşitli ünlüler tarafından da onaylandı.

Geçtiğimiz hafta kısa bir süre için, çevrimiçi topluluğun ” DogeDay ” olarak bahsettiği şeyin ötesinde , token bile CardanoXRP ve Tether‘i dünyanın en büyük dördüncü kripto para birimi haline getirdi.

İş kanıtı (PoW) konsensüsünü kullanan Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinde olduğu gibi, Dogecoin madencileri ağdaki işlemleri onaylama karşılığında hem işlem ücretlerini hem de yeni basılan paraları kazanır.

İşlem ücretlerinde ve jetonun fiyatında eşzamanlı bir artışla, Dogecoin madencilik operasyonları her zamankinden daha kazançlı hale geldi.

Bununla birlikte, her Dogecoin savunucusu için eşit derecede ateşli bir şüpheci var. Bazı uzmanlar, madalyonun değerindeki aşırı artışın, sosyal medyadaki önde gelen figürlerin eylemlerinden ve kripto boğa koşusundan para kazanma arzusundan etkilenen herhangi bir gerçek dünya değerinden tamamen kopuk olduğunu iddia ediyor.

Diğerleri, kripto para biriminin güvencesiz bir şekilde dengelendiğini , Dogecoin tokenlerinin neredeyse% 65’inin sadece 98 cüzdanda tutulduğunu (en büyük cüzdanın% 28’ini elinde tuttuğunu) öne sürüyor . Arzın sadece birkaç elde yoğunlaşması, bir satışın Dogecoin‘in fiyatının kendi başına çöktüğünü, piyasadan milyarlarca doları silip aynı zamanda madencilik gelirini düşürdüğünü görebileceği bir durum yaratır.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram