24 MART 2022 PERŞEMBE
Android ve İos Uygulama

"com.google.android.packageinstaller" Nedir ve Güvenli mi?

"com.google.android.packageinstaller" Nedir ve Güvenli mi?

Com.google.android.packageinstaller nedir? Telefonunuz veya tabletiniz gibi akıllı bir cihazın çalışması için perde arkasına giden çok şey var. Çok sayıda görünmez yerleşik hizmet, deneyiminizin sorunsuz kalmasını sağlamak için arka planda tutarlı ve sorunsuz bir şekilde çalışır.

Android cihazınızın düzenli olarak kullandığı bu tür hizmetlerden biri com.google.android.packageinstaller . Bu yazıda ne olduğunu, ne işe yaradığını, neden önemli olduğunu ve güvenli olup olmadığını açıklayacağız.

com.google.android.packageinstaller nedir?

com.google.android.packageinstaller , Android işletim sisteminde Paket Yükleyici adı verilen önceden yüklenmiş bir sistem uygulamasının paket adıdır . Başvuru için, Google Chrome'un paket adı com.android.chrome .

Paket Yükleyici, Android cihazınıza uygulama yüklediğinizde, güncellediğinizde veya kaldırdığınızda arka planda çalışan hizmettir. Basitçe söylemek gerekirse, diğer uygulamaları yükleyen ve kaldıran bir uygulamadır.

Spotify veya Discord gibi üçüncü taraf uygulamalar, APK dosyaları veya resmi yazılım güncellemeleri dahil olmak üzere Android cihazınıza her şey yüklediğinizde , bunu gerçekleştiren Paket Yükleyicidir.

Diğer tüm sistem uygulamaları gibi, normal uygulamalarınız için yaptığınız gibi uygulama çekmecenizde Paket Yükleyici'yi arayamazsınız. Ve bu iyi bir nedenle yapılır; kullanıcıların önemli sistem uygulamalarını aramasına ve bunlarla uğraşmasına izin vermek, en azından birkaç işlevi çökertebilir ve en kötü ihtimalle tüm telefonunuzu bozabilir .


Paket Yükleyici Güvenli mi?

Evet, Paket Yükleyici tamamen güvenlidir. Google tarafından doğrulanmış ve Play korumalı bir sistem uygulamasıdır. Hiçbir koşulda bu uygulamayı kaldırmamalı veya kurcalamamalısınız. Ayrıca, güvenilmez ve tehlikeli olabileceğinden, cihazınıza APK yükleyen diğer uygulamaları indirmekten kaçının.

Merak ediyorsanız, cihaz ayarlarınızın Uygulamalar menüsüne gidip Sistem uygulamalarını göster seçeneğini etkinleştirerek Paket Yükleyici'yi bulabilirsiniz . Ancak uygulamayı zorla durdurmayın, mevcut izinlerinden herhangi birini reddetmeyin veya herhangi bir değişiklik yapmayın. Bir uygulama geliştiricisi (veya meraklı bir kedi) değilseniz, bu sistem uygulamalarına dikkat ederek gerçek bir işiniz yok.


Android'in Perde Arkası

Çalışan bir akıllı cihaz yapmak kolay değil; bir kullanıcı olarak deneyiminize katkıda bulunan her zaman çalışan tonlarca süreç vardır. Özellikle bu sistem uygulamalarının ne yaptığını bilmiyorsanız, sistem ayarlarınıza çok fazla dalmak riskli olabilir.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram