24 MART 2022 PERŞEMBE

ClassDojo Nedir? Uzaktan Öğrenme Deneyiminizi Geliştirmek İçin Nasıl Kullanılır?

ClassDojo Nedir? Uzaktan Öğrenme Deneyiminizi Geliştirmek İçin Nasıl Kullanılır?

ClassDojo yenilikçi bir eğitim teknolojisi işidir. İlkokul eğitimcilerini, ailelerini ve öğrencilerini, sınıfta çekilen fotoğraflar ve videolar için bir blog ve 35’ten fazla farklı dilde izlenebilen etkileşimli mesajlaşma gibi çevrimiçi iletişim platformları aracılığıyla bağlar. Blogların kullanımı, birçok çocuğun ortak iletişim dili aracılığıyla birbirleriyle etkileşime girmesini sağlar. Öte yandan, geleneksel sınıflar genellikle çocukları bireysel ihtiyaçları için üretken olmayan izole öğrenmeye teşvik eder.

Çocuklarının okulda başarılı olmalarına yardımcı olmak için etkili yollar bulmaya çalışan ebeveynler için ClassDojo, öğrencilere ve öğretmenlere öğrenme deneyimini geliştirmek için ihtiyaç duydukları bireyselleştirilmiş öğretim ve geri bildirimleri sağlamak için özel olarak tasarlanmış bir dizi araç vardır. Bu yenilikçi sınıf yönetimi yazılımı, öğretmenler ve alanında uzman uzmanlar tarafından tasarlanan geniş bir çalışma sayfası ve ders planı koleksiyonu içerir. Bu ders planları hem genel hem de belirli amaçlara ayrılır ve öğretmenlere öğrencilerini başarıya yönlendirmeleri için net bir yön verir. Bu ders planları sadece öğretmenlerin kolayca ders planlamalarına izin vermekle kalmaz, aynı zamanda ebeveynlere çocuklarının ne kadar iyi olduğunu izleme şansı da verir.

ClassDojo doğrudan bilgisayarınıza indirilebilir, bu nedenle kablolar veya malzeme indirme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Öğrenciler kullanıcı ad ve parolalarını kullanarak oturum açabilir, bu da kişisel bilgilerini internette paylaşmalarını güvenli hale getirir. Ebeveynlerden ek ücret alınmaz ve tüm etkinlikler ve ödevler ücretsiz olarak sunulmaktadır. Yenilikçi ClassDojo yazılımı, öğretmenlerin öğrencileri eleştirel düşünme becerilerine ve olumlu sosyal davranışlara maruz bırakan gerçek hayattaki sınıf senaryolarını kullanarak öğrencileri öğretmelerine ve motive etmelerine olanak tanımak için tasarlanmıştır.

ClassDojo Nedir?

ClassDojo , ev ve okul arasında harika bir köprü olan dijital bir paylaşım platformudur. Okul günü boyunca öğretmenler, ebeveynleri ve bakıcıları fotoğraflar, videolar ve diğer içeriklerle güncelleyebilir.

Örneğin, öğretmenler doğrudan uygulamaya önemli hatırlatıcılar gönderebilir ve okul gezilerinin fotoğraflarını yükleyebilir. Ebeveynler daha sonra çocuklarının ne yaptığını kontrol edebilir, sorular sorabilir ve daha fazlasını yapabilir.

Uygulamanın bir diğer kritik bileşeni ise Puanlar özelliğidir. Öğretmenler, uygulama içinde öğrencilere puan vererek olumlu davranışları için öğrencileri ödüllendirebilir. Veya öğretmenler, aynı puan sistemi aracılığıyla çalışması gereken davranışlar konusunda ebeveynleri uyarabilir. Evde ebeveynler, çocuklarına puanlarına göre ödüller vermek için uygulamayı kullanabilir.

Bu araç, ebeveynlerin çocuklarının gelişimi hakkında güncel kalmalarını sağlar ve evde olumlu pekiştirme yoluyla çocuklarını desteklemeye yardımcı olabilir.

Ebeveynler için ClassDojo’nun Faydaları

 • Çocuğunuzun her gün sınıfta ne yaptığını görün: Sadece uygulamayı açarak, çocuğunuzun öğretmeni içerik yüklediği sürece, çocuğunuzun okulda her gün yaptığı tüm etkinlikleri görebilirsiniz. Örneğin, fotoğrafları, hatırlatıcıları, videoları, dersleri ve daha fazlasını görüntüleyebilirsiniz.
 • Çocuğunuzun ilerlemesiyle ilgili raporları görüntüleyin: Davranış ve beceriler söz konusu olduğunda çocuğunuzun ilerlemesini kolayca görüntüleyin. Öğretmeniniz, dinlemekten sınıf arkadaşlarına yardım etmeye kadar her şey için puan değerleri belirleyebilir.
 • Çocuğunuzun öğretmenine özel mesajlar gönderin: ClassDojo içindeki mesajlaşma özelliği, çocuğunuzun öğretmenine istediğiniz zaman özel mesajlar göndermenize olanak tanır.
 • ClassDojo’yu ücretsiz kullanın: ClassDojo’yu kullanmak tamamen ücretsizdir! Yükseltmek isterseniz ClassDojo Plus , kişiselleştirilmiş hafıza albümleri, önceki yıl raporlarına erişim ve ailenizin diğer üyeleri için üç ek abonelik gibi ek özellikler sunar.

Öğretmenler için ClassDojo’nun Faydaları

 • Ebeveynlerle özel mesaj yoluyla iletişim kurun: Öğretmenler, mesaj aracını kullanarak çocukları hakkındaki güncellemeler veya endişeleri hakkında ebeveynlere özel olarak ulaşabilir.
 • Tek bir araç kullanarak hatırlatıcılar veya güncellemeler gönderin: ClassDojo, eve haber bülteni gönderme veya bir web sitesini güncelleme ihtiyacını ortadan kaldırır. Bunun yerine öğretmenler uygulama üzerinden anında güncellemeler ve hatırlatıcılar gönderebilir.
 • Sınıf araçlarına erişmek için Araç Seti’ni kullanın: ClassDojo, birçok özellik içeren eksiksiz bir araç setine sahiptir. Örneğin öğretmenler, öğrencilerin sınıftaki gürültü seviyesini görselleştirmelerine ve düzenlemelerine yardımcı olmak için Gürültü Ölçer’i kullanabilir . Veya öğrencilere ödevlerde bir sınır vermek için zamanlayıcıyı kullanabilirler.
 • Sınıf davranışını geliştirmek için puan verin: Çocuklar doğal olarak rekabetçidir. Öğretmenler onları başkalarına yardım ettikleri, sınıf görevlerini bitirdikleri ve daha fazlasını puanlarla ödüllendirebilirler.

Çocuğunuzun Öğretmeniyle İşbirliği Yapmak İçin ClassDojo Nasıl Kullanılır?

ClassDojo’ya ebeveyn olarak kaydolmak için uygulamanın web sitesini ziyaret etmeniz veya ClassDojo uygulamasını indirmeniz yeterlidir. Çocuğunuzun öğrenci hesabında oturum açmak isterseniz, öğretmeniniz taramanız için size bir QR kodu veya sınıf metin kodu verebilir . Veya okul tarafından sağlanan Google giriş bilgilerinizi kullanarak oturum açabilirsiniz.

Uygulamada Gezinme
Uygulamaya girdikten sonra, ekranınızın sol üst köşesindeki açılır menüyü seçerek profiliniz ve çocuğunuzun profili arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Hikaye Görünümü olarak da adlandırılan ana profilinizde, çocuğunuzun öğretmeninden görseller, videolar, hatırlatıcılar ve daha fazlasını bulabileceğiniz Günlük Rapor ve Hikayeler’i bulacaksınız. Çocuğunuzun başarılarıyla ilgili heyecanınızı paylaşmak için beğenmekten veya yorum yapmaktan çekinmeyin.

Özel Mesaj Gönderme

Çocuğunuzun öğretmenine özel mesaj göndermek için:

 1. Seç Mesajlar alt menüden. Burada, mesaj gönderebileceğiniz herkesin bir listesini bulacaksınız.
 2. Mesaj göndermek istediğiniz kişiyi seçin ve mesajınızı kutunun içine yazın. Ayrıca mesajınızın içinde fotoğraf çekebilir, resim ekleyebilir veya emoji kullanabilirsiniz .
 3. Hazır olduğunuzda Gönder simgesini seçin ve yola çıkın!

Haftalık Raporları Görüntüleme

Çocuğunuzun haftalık raporunu görüntülemek için:

 1. Seç Çocuk alt menüsünde.
 2. Raporu incelemek istediğiniz çocuğun adının altında Raporu görüntüle ‘yi seçin .
 3. Raporlar arasında geçiş yapmak için ekranınızın üst kısmındaki Okul veya Ev’i seçin .

ClassDojo Plus, aylık ve yıllık raporları da görüntülemenizi sağlar. Bunlara erişiminiz varsa, tek yapmanız gereken seçip görüntülemek.

Çocuğunuza Puan Verme ve Ödüller Sunma

ClassDojo, çocuğunuza hem okulda hem de evde başarılı olduğu için puan vermenizi sağlar.

Çocuğunuza okuldan iyi bir rapor için bir puan vermek için , Öykü görünümünde Günlük Rapor öğesinde [Çocuğunuzun Adını] Alkış’ı seçmeniz yeterlidir . Bu, Ana Sayfa raporlarına bir nokta ekleyecektir.

Çocuğunuza evdeki bir görev için puan vermek için:

 • Seç Puan alt menüden.
 • Puan vermek istediğiniz görevi veya öğeyi bulana kadar ilerleyin. Ardından, seçin. Nokta, Ana Sayfa raporuna eklenecektir.

ClassDojo’nun çocuğunuza her gün verebileceğiniz puan sayısını sınırladığını unutmamak önemlidir. Sınırsız puan için bir ClassDojo Plus hesabına ihtiyacınız olacak.

Ve şimdi en iyi kısmı için! Çocuğunuzu iyi yaptığı bir iş için ödüllendirmek için:

 • Seç Puan alt menüden.
 • Bir ödül ver’i seçin .
 • Vermek istediğiniz ödülü bulana kadar ilerleyin ve seçin. Ardından, görüntülü Ödülü . Ödül masraflarının çocuğunuzun toplamından düşüleceği puan sayısı.

ClassDojo ile Çocuğunuzun Eğitiminden Haberdar Olun

ClassDojo, her yaştan ve hayatın her aşamasındaki çocuklar için harika bir uygulamadır. Çocuğunuzun gelişimini takip etmek ve öğretmenlerle iletişim kurmak için mükemmel bir uygulama.

Daha da fazla işbirliği aracı mı arıyorsunuz? ClassDojo, bugün piyasadaki en önemli yerlerde işbirliğini ve iletişimi kolaylaştıran birçok kullanışlı uygulamadan biridir.

Bıkkın Panda

Bıkkın Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram