24 MART 2022 PERŞEMBE
Trend

Babalar Gününün Kısa Tarihi

Babalar Gününün Kısa Tarihi

Babalar Günü‘nün Kısa Tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’ndeki babaları onurlandırmak için yapılan bir kutlamadır. 2021’de babalar günü ne zaman Çocukların, ailelerin ve bireylerin yaşamları üzerinde etki yapan erkekleri tanımanın bir yolu olarak Haziran ayının geleneksel dördüncü Pazar gününden ayrı bir gündür. Babalar günü türkiye’de ilk ne zaman kutlandı, resmi olarak Babalar Günü olarak adlandırıldığı 19 Haziran 1910 yılına kadar izlenebilir. Babalar Günü Türkiye, Bağımsızlık Bildirgesi’nin imzalanmasının yıl dönümü.

Babalar Günü‘nün Kısa Tarihi, aileye, çocuklara veya topluluğa katkıda bulunanlar da dahil olmak üzere toplumda ve ulusta çeşitli kapasitelerde hizmet etmiş babaları tanır. Anneler ve Babalar Günü ne zaman 2020, hayatlarının belirli yönlerini yönetmekte zorlanan ve durumlarını iyileştirmenin yollarını arayan erkekleri de tanır. Bu Anneler Günü tarihçesi ve önemi gün aynı zamanda önemlidir, çünkü ailenin birbirine bakmasının gerekliliğini vurgulamaktadır. Çocuklar babalarına babaları gibi bakamayabilirler ama onlarla duygusal bir bağları vardır. Kayıp veya yalnız olan erkekler de ortaya çıkıp sorunları hakkında konuşmak isteyebilirler, çünkü çoğu çocuk babaları mutlu ve sevildiğinde kendilerini daha güvende hissederler.

Bu babalar Günü tarihi günde oğullarımızı ve kızlarımızı da babalarına ulaşıp endişelerini ve arzularını dile getirmek için teşvik edeceğiz. Anneler ve Babalar Günü ne zaman 2021 figürlerimize teşekkür etme geleneğini kutlayabildiğim için her zaman çok gururluyum ve bunu yaparak çocuklarımızın bir aile birliği olmanın getirdiği her şeyi güçlü bir şekilde anlamalarını sağlamak için de mücadele ediyorum. Babalar Günü‘nün Kısa Tarihi, baba figürlerimizin her zaman hayatımızın hayati bir parçası olduğu gerçeğinin çok basit bir kutlamasıdır. Babalar Günü – Vikipedi hepimiz bugünü kutlamalı ve ulusumuz boyunca bizi arzuladığımız kadın ve erkek olarak şekillendirmeye yardımcı olan çok sayıda özel erkeği tanımak için zaman almalıyız.

Diğer ülkeler de Babalar Günü fikrini benimsedi. Birçoğu Haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlayarak davayı takip ederken, bazıları babayı farklı tarihlerde onurlandırmaya karar verdi. Nerede olursanız olun, sevgili yaşlı babanıza ne zaman saygı duyacağınızı bildiğinizden emin olmak için, Babalar Günü‘nün tüm dünyada kutlandığı tarihlerin bir listesini burada bulabilirsiniz.

14 Mart – İran
19 Mart – Bolivya, Honduras, İtalya, Lichtenstein, Portekiz, İspanya
8 Mayıs – Güney Kore
Haziran ayının ilk Pazar günü – Litvanya
Haziran ayının ikinci Pazar günü – Avusturya , Ekvador, Belçika
Haziran ayının üçüncü Pazar günü – Antigua, Bahamalar, Bangladeş, Bulgaristan, Kanada, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Yunanistan, Guyana, Hong Kong, Hindistan, İrlanda, Jamaika, Japonya, Malezya, Malta, Mauritius, Meksika, Hollanda, Pakistan, Panama, Paraguay, Peru, Filipinler, Porto Riko, Saint Vincent, Singapur, Slovakya, Güney Afrika, Sri Lanka, İsviçre, Trinidad, Türkiye, Birleşik Krallık, Venezuela, Zimbabve
17 Haziran – El Salvador, Guatemala
23 Haziran – Nikaragua, Polonya, Uganda
Temmuz ayının ikinci Pazar günü – Uruguay
Temmuz ayının son Pazar günü – Dominik Cumhuriyeti
Ağustos ayının ikinci Pazar günü – Brezilya
8 Ağustos – Tayvan, Çin
24 Ağustos – Arjantin
Eylül ayının ilk Pazar günü – Avustralya , Yeni Zelanda
Eylül Yeni Ay – Nepal
Ekim ayının ilk Pazar günü – Lüksemburg
Kasım ayının ikinci Pazar günü – Estonya , Finlandiya, Norveç, İsveç
5 Aralık – Tayland

Bu Babalar Günü, Pop’larınıza boktan bir “Dünyanın En İyi Babası” kupası almayın. Ona sevdiğiniz ve hayran olduğunuz bazı şeyleri ifade eden bir kart yazın. Duygusal bir şey yok. Sadece oğlu olmaktan memnun olduğunu söyle.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram