24 MART 2022 PERŞEMBE
Android ve İos Uygulama

iOS 15’te FaceTime Çağrısı Sırasında Arka Plan Gürültüsü Nasıl Kaldırılır

iOS 15’te FaceTime Çağrısı Sırasında Arka Plan Gürültüsü Nasıl Kaldırılır

Bu yazıda size iOS 15’te arka plan gürültüsünü nasıl kaldıracağınızı açıklayacağım. Şimdi, göründüğü kadar kolay değil. İşletim sistemini daha “kullanıcı dostu” hale getirmek söz konusu olduğunda Apple’ın uygulamayı seçtiği birçok seçenek vardır. Bu, kullanıcıların sistemlerinden en iyi şekilde kurtulmak için çok fazla çalışmak zorunda kalmayacakları anlamına gelir. İşletim sistemi, bilgisayarınızdaki dosyalardan ihtiyacı olanı otomatik olarak alır ve arka plan gürültüsü basitçe kaybolur.

İşletim sisteminin önceki sürümlerinde Apple, insanların cihazlarından en iyi şekilde faydalanmasını zorlaştırdı. Eski simgeler ve menüler büyük, hantal yazı tiplerine sahipti. Küçük düğmelere yazmak zordu. Bu, telefonunuzda bir şey yapmak istiyorsanız, aradığınızı bulmak için birkaç deneme yapmanız gerektiği anlamına geliyordu. Bunların hepsi iOS 15’te arka plan gürültüsünün nasıl kaldırılacağı nedeniyle oldu.

Tek yapmanız gereken varsayılan uygulamanızı açmak ve ana ayarlar sekmesine dokunmak. Daha sonra General’e girebileceksiniz. Genel bölümünde Arka Plan Gürültüsü adlı bir seçenek göreceksiniz. Üzerine tıkladiğinizde gürültü seviyesini değiştirme şansı verilecektir. Artık aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı seviye var ve cihazınız bilgisayarınıza bağlıyken bile değiştirebilirsiniz.

Ses Yalıtımı ve Geniş Spektrumu Destekleyen iPhone’lar

Yalnızca A12 Bionic işlemcili ve sonraki sürümlere sahip, iOS 15 veya sonraki sürümlerini çalıştıran iPhone’lar Ses Yalıtımı ve Geniş Spektrum modlarını destekler. Bu içerir:

 • iPhone XR
 • iPhone XS ve XS Max
 • iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max
 • iPhone SE (2020)
 • iPhone 12, 12 mini, 12 Pro ve 12 Pro Max
 • iPhone 13, 13 mini, 13 Pro ve 13 Pro Max

FaceTime’da Ses Yalıtımı veya Geniş Spektrum Nasıl Etkinleştirilir

FaceTime ses filtrelerini kullanmak için Kontrol Merkezi’ni açmanız gerekir . Bunu yapmak için Face ID’li iPhone’da ekranın sağ üst köşesinden aşağı doğru kaydırın. Ve Ana Ekran düğmesi olan bir iPhone’da ekranın altından yukarı kaydırın.

Bir FaceTime araması sırasında ortam gürültüsünü kesmek veya geliştirmek, aşağıdaki adımlarda gösterildiği gibi hızlı ve kolaydır:

 • FaceTime görüntülü araması sırasında Kontrol Merkezi’ni açın.
 • Mikrofon Modu’na dokunun .
 • Ortam gürültüsünü en aza indirmek veya engellemek için Ses Yalıtımı’nı seçin . FaceTime ekranına dönmek için boş bir alanda herhangi bir yere dokunun.
 • Ortam gürültüsünü korumak veya geliştirmek için Geniş Spektrum’a dokunun .
 • Herhangi bir ses filtrelemesi olmaması için Standart’a dokunun .

Ses Yalıtımı ve Geniş Spektrum modunun, FaceTime sesli araması değil, yalnızca bir FaceTime görüntülü araması sırasında çalıştığını lütfen unutmayın. Ancak FaceTime görüntülü görüşme sırasında her iki taraf da kameralarını kapatırsa ses modları çalışmaya devam eder.

Mükemmel Ses ile FaceTime

Artık iPhone FaceTime görüntülü aramaları sırasında sesleri nasıl filtreleyeceğinizi biliyorsunuz. Profesyonel bir görüşme yaptığınızda ve arka plan gürültüsünü dışarıda tutmak istediğinizde Ses Yalıtımı mükemmel olabilir. Benzer şekilde, Geniş Spektrum, ormandan bir FaceTime araması yaparken veya bir sabah yürüyüşü sırasında diğer taraftaki kişinin çevrenizdeki kuşları, ağaçları ve diğer hoş sesleri duymasını istediğinizde yardımcı olabilir.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram