24 MART 2022 PERŞEMBE
Android ve İos Uygulama Teknoloji

Apple Watch Almalı mıyım?

Apple Watch Almalı mıyım?

Apple Watch, akıllı telefon, tablet ve bilgisayar benzerlerinden daha yenidir. Ancak 2015'te piyasaya sürülen ilk cihazdan bu yana, bu cihazlar giderek daha yaygın hale geldi.

Bir Apple fanatiğiyseniz ve yeni bir şey denemek istiyorsanız veya denemek için yeni saatler arıyorsanız, Apple Watch muhtemelen size hitap edecektir. Ancak bir satın alma işlemi gerçekleştirmeden önce kendinize birkaç soru sormanız gerekir.

Peki, Apple Watch'ın sizin için doğru satın alma olduğunu nereden biliyorsunuz? Ne düşünmeniz gerektiğini keşfetmek için okumaya devam edin.

1. Apple Watch'unuzu Kullanacak Mısınız?


Kendinize başka bir şey sormadan önce, yatırım getirisi alacağınızdan emin olmanız gerekir. Apple Saatler ucuz değil - daha sonraları - ve odanızın köşesinde toz toplamasına izin verecekseniz bir tane satın almak anlamsızdır.

Halihazırda bir saat kullanıyorsanız, muhtemelen Apple Watch'ınız için de aynısını yapacaksınız. Ayrıca, formda kalmakla ilgileniyorsanız ve yatırımın sizi her gün daha fazla hareket etmeye motive edeceğini düşünüyorsanız, satın almayı düşünmeye değer.

Halihazırda düzenli olarak egzersiz yapıyorsanız, özellikle de sonuçlarınızı iPhone'unuzda takip ediyorsanız, bir Apple Watch satın almayı da düşünebilirsiniz. Tabii ki, avantajlarından yararlanmak için egzersiz yaparken bir Apple Watch kullanmanıza gerek yok.

Cihazınızı müzik dinlemeye veya iPhone'unuza gönderilen mesajları okumaya yardımcı olması için kullanacağınızı düşünüyorsanız, bir tane satın almayı düşünmeye değer.

Diğer taraftan, yeni cihazlardan çabucak sıkılırsanız, bir Apple Watch satın almayı iki kez düşünmek isteyebilirsiniz. Saat kullanmayı hiç sevmediyseniz ve her sabah takmak için bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız, yatırımı yeniden gözden geçirmeye değer.

2. Bir Apple Watch, Antrenmanlarınızın Kalitesini Artırır mı?

Halihazırda bir fitness tutkunuysanız, muhtemelen spor salonundaki son birkaç tekrarı veya sabah koşunuzun son kilometresini yapmak için bir tür teknoloji kullanıyorsunuzdur. Bu, akıllı telefonunuz, başka bir akıllı saat veya kablosuz kulaklık olabilir. 

Egzersiz yaparken teknolojiyle daha verimli olabileceğinizi düşündüğünüz için bir Apple Watch'a bakmaya başlayabilirsiniz. Bazı durumlarda yeni bir saate sahip olmak yardımcı olabilir; diğer zamanlarda, olmaz.

iPhone'unuzu her yere taşımadan performansınızı ölçmek istiyorsanız, bir Apple Watch antrenmanlarınızın kalitesini artırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, Apple Watch'taki fitness özelliklerini kullanmakla ilgileniyorsanız daha iyi sonuçlardan yararlanabilirsiniz .

Öte yandan, şu anda bir telaş içindeyseniz, bir Apple Watch muhtemelen yardımcı olmayacaktır. Başlamak için daha motive hissedebilirsiniz, ancak yeni bir gadget'ın yeniliği sonunda yıpranacaktır. Benzer şekilde, kendinizi konfor alanınızın dışına itmezseniz, Apple Watch antrenmanlarınızın kalitesini artırmaz; sonuçlarınızı kaydetmek yalnızca başlangıç noktasıdır.

3. Bir Apple Watch İçin Bütçeniz Var mı?

Tamam, Apple Watch'ınızdan iyi bir şekilde yararlanmaya karar verdiniz. Sormanız gereken bir sonraki soru, şu anda bir tane karşılayıp karşılayamayacağınızdır.

Apple ürünlerinin kalitesinin bir bedeli vardır ve aynı şey Apple Watch hakkında konuştuğumuzda da geçerlidir. Temel bir Apple Watch, Apple Store'da hala 199 dolar civarında olacak ve bazı modellerin fiyatı 700 doların üzerinde olacak.

Ayrıca, Apple Watch'unuzu iPhone veya Wi-Fi olmadan kullanmak için hücresel tarifeye sahip bir hücresel saatinizin olması gerektiğini de unutmayın; bu, aylık harcamalarınızı biraz artıracaktır.

Ancak, mutlaka yepyeni bir Apple Watch satın almanız gerekmez. İnternete bakarsanız, muhtemelen hala yeterince iyi çalışan kullanılmış bir cihaz satın alabileceğiniz bir yer bulacaksınız. Ayrıca, eski modeller birkaç yıl daha yeni güncellemeler alacağından, en son modeli satın almanız da gerekmez.

Kullanılmış cihazlara baktıktan sonra hâlâ bir Apple Watch satın alacak paranız yoksa endişelenmeyin; daha sonra istediğiniz zaman bir tane satın alabilirsiniz. Satın alma işlemini kredi kartıyla finanse etmek yerine, bir tasarruf planı (ve ayrı bir pot veya hesap) oluşturun. İmkanınız olduğunda, satın alma işleminizi yapmaktan çekinmeyin.


4. Apple Watch'ınızı Eşleştirebileceğiniz Bir iPhone'unuz Var mı?

Apple Watch'unuzu satın almayı haklı gösterecek kadar kullanacağınızı düşünüyorsanız ve bir tane satın almaya gücünüz yetiyorsa, doğru yoldasınız. Şimdi tek yapmanız gereken bir iPhone'unuz olduğundan emin olmak.

Bir Apple Watch'u ilk satın aldığınızda, kurulum aşamasında onu bir Apple iPhone ile eşleştirmeniz gerekir.

Cihazınızı kurduktan sonra teknik olarak bir Apple Watch'u iPhone olmadan da kullanabilirsiniz. Ancak, zamanı ve diğer birkaç özelliği kontrol etmenin yanı sıra podcast'leri ve müziği dinleyebiliyor olsanız da, yapabileceklerinizi büyük ölçüde sınırlayacaksınız.

Bir aile üyesinin iPhone'u varsa Apple Watch'unuzu ayarlamak için Aile Kurulumu'nu kullanabilir.

Şu anda bir iPhone'a erişiminiz yoksa, her zaman yeni bir tane satın alabilirsiniz. Ancak, bu çok büyük bir ön yatırım olduğundan, önce bunu yapmak ve Apple Watch'u satın almayı biraz ertelemek isteyebilirsiniz.


5. Apple Watch'u Piyasadaki Diğer Saatlerle Kıyasladınız mı?

Bir Apple Watch satın almayı düşünürken, başka birçok akıllı saat seçeneğiniz olduğunu unutmamak önemlidir. Ayrıca, Apple Watch'ların birçok heyecan verici özelliği ve kullanıcı dostu bir işletim sistemi olsa da, sizin için en uygun olmayabilirler.

Apple Watch'a popüler alternatifler şunları içerir:

  • Fitbit
  • Huawei
  • Garmin
  • TruWood
  • SAMSUNG

Apple Saatler iPhone'lar olmadan çalışmayacak olsa da, iOS cihazınızla Fitbit ve Samsung'un beğenilerini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Çok Yakında Bir Apple Watch Satın Alma İşlemine Atlamayın

Apple'ın her yıl milyonlarca saat satması şaşırtıcı değil. Bu cihazlar, fitness sonuçlarınızı daha iyi takip etmenize ve bileğinizden diğer birçok işlevi gerçekleştirmenize yardımcı olarak iPhone için mükemmel bir arkadaştır.

Ancak aynı zamanda, bir satın alma işlemi gerçekleştirmeden önce kendinize birkaç soru sormanız çok önemlidir. Apple Watch, onu öneren arkadaş için mükemmel bir seçim olsa da, başka bir şey denemenin daha iyi olduğunu görebilirsin.

Bir Apple Watch'ın sizin için ideal olduğuna karar verdiyseniz, bir tane satın alabilirseniz ve eşleştirmek için bir iPhone'unuz varsa, satın almayı kesinlikle düşünmelisiniz.

Bıkkın Panda

Bıkkın Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram