24 MART 2022 PERŞEMBE
Sorular

Ani İtme Sendromu SRS Nedir ?

Ani İtme Sendromu SRS Nedir ?

Hiç aşık oldunuz, sadece bir hafta sonra kendinizi onlar tarafından itilmiş olarak mı buldunuz? Delirmiyorsun, sadece Ani İtme Sendromu çekiyorsun.

Bir süre önce, tamamen deli olduğum bir adamla birlikteydim. Yaklaşık iki ay birlikteydik ve ondan yeterince alamadım ve her saniyesini onunla geçirmek istedim. Muhteşemdi. Sonra, beni tamamen kandıran nedenlerden dolayı ona daha fazla dayanamadım. Beni kızdırdı ve beni kızdıracak hiçbir şey yapmasına bile gerek kalmadı, sadece nefes almak yeterliydi. Çılgın, değil mi? Görünüşe göre, belki de ilk başta düşündüğüm kadar çılgınca değildi. Sadece Ani İtme Sendromu‘ndan * SRS *.

Bu durum başınıza geldiyse, muhtemelen tamamen kafanız karışmış ve biraz da suçlu hissediyorsunuzdur. Nasıl olur da birinden yeterince alamazsın ve sonra onlardan olabildiğince uzakta olmayı isteyebilirsin?

Belki o kadar belirgin değildi, ama küçük şeylerin içeri girmeye başladığını fark ettiniz. Kısa bir süre içinde sizi gerçekten rahatsız etmeye başladılar. Bir süre sonra, konsantre olabileceğin tek şey onlardı.

Ani İtme Sendromu nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, Ani İtme Sendromu, herhangi bir sebep olmaksızın aniden biri tarafından geri püskürtülüyor. Birinden gerçekten hoşlanıyorsun, onlarla çok zaman geçiriyorsun, gözlerinde mükemmeller. O zaman bam! Gezegendeki en sinir bozucu kişidir.

Ani İtme Sendromu, birçok ayrılığın suçlusu. Üzücü olan şey, buna neyin sebep olduğunu kimsenin gerçekten bilmemesidir. Onları aniden iğrenç bulmanız kız arkadaşınızın mı yoksa erkek arkadaşınızın mı suçu? Hayır! Sen bile neden böyle hissettiğini bilmiyorsun. Elbette, artık o kişiyle birlikte olmak istememenin nedenlerini açıklamak biraz yanıltıcı olabilir. Kimse birine, özellikle de ilişki kurmak için zaman harcadıkları birine karşı itici olduklarını duymak istemez.

Ani itme sendromuna ne sebep olur?

İşleri daha da karmaşık hale getirmek için kimse gerçekten bilmiyor! Bilim adamları ve psikologlar uzun süredir SRS üzerinde çalışıyorlar ve hala bunun neden olduğu ya da ne zaman gerçekleşeceği konusunda kesin ve hızlı bir neden bulamadılar. Bir çiftin yıllarca evlenmesi duyulmamış bir şey değil ve sonra birden bir partner SRS geliştiriyor ve diğerine katlanamıyor.

Aynı şekilde, bir çift birkaç ay içinde birlikte olabilirdi, gerçek balayı döneminde birbirleri için tamamen deli olabilirdi ve sonra SRS devreye girer ve her şey biter.

  • Ani İtme Sendromu hormonlarla bağlantılı olabilir. Bu normalde biriyle çok fazla zaman geçirdiğimizde bir ilişkinin başlangıcında olur. Aşırı dozda olduğu gibi onlara aşırı doz uyguluyoruz. Hormonlarımız değişir ve birdenbire kimyasallar dışında hiçbir sebep olmadan farklı hissederiz.
  • SRS biyolojik bir ‘sahada oynama’ taktiği olabilir. Hormonlarımız * bu sinir bozucu şeyler * bizi sahada oynamaya zorluyor olabilir. Kelimenin tam anlamıyla. Erkekler, sevgiyi, yani tohumlarını olabildiğince biyolojik olarak yaymaya, kadınlar ise daha güçlü ve biyolojik olarak daha uygun erkekleri aramaya gönderiliyor. Bunların hepsi büyük ölçüde evrime ve doğaya bağlı ve kimse onun teknik özelliklerini gerçekten anlamıyor!
  • Bilinçaltınız size onun o olmadığını söylüyor. Bilinçaltınız sizden bir adım önde olabilir ve şimdi onların Bay veya Bayan Mükemmel olmadıklarını ve kesinlikle The One olmadığını anlıyor. İsterseniz buna kendini koruma deyin, ancak ‘yüksek benliğiniz’ şimdi dışarı çıkmanızı söylüyor.
  • Ani İtme Sendromu gerçekçi olmayan beklentilere bağlanabilir. Çok fazla şey bekleyen bir ilişkiye girerseniz, örneğin o kişiden yüksek veya gerçekçi olmayan beklentileriniz varsa * çok fazla Disney filmi izliyorsanız *, o zaman sadece bilinçaltında hataları seçiyorsunuzdur.

Bir ilişki ani itici sendromdan kurtulabilir mi?

Ani İtme Sendromu (SRS) o kadar şiddetli olabilir ki, o kişide iyi şeyleri bir kez daha görmek zordur. Birdenbire keşfettiğin can sıkıcı şeylere takılıp kalıyorsun. Birisi hakkında böyle hissetmeye başladığınızda, üstesinden gelmek çok zordur. Onlarla zaman geçirmek istemezsiniz. Sonuç olarak, aramalarından ve onlarla tanışmaktan kaçınacaksınız. İlişki etkili bir şekilde bitecek.

SRS, partneriniz için çok kafa karıştırıcı olabilir. İlişkiyi bitirmeye karar verirseniz, bunu nazik ama doğru bir şekilde yapmanız önemlidir.

Onlara artık etraflarında olmaya dayanamayacağınızı söylemeyin, çünkü bu çok zalimce. Bunun yerine, ilişkinin uzun vadeli bir geleceği olmadığını düşündüğünüzü açıklayın. Nazik olun, ancak onlara gelecekte yeniden bir araya gelme konusunda gerçekçi olmayan beklentiler sunmayın.

Bu, SRS’den etkilenen her bir ilişkinin sona ermesi gerektiği anlamına gelmez. Derinlerde veda etmek istemiyorsan ya da uzun süredir birlikteysen ve inşa etmek için bu kadar uğraştığın şeyi atmaya değmediğini hissediyorsan, ufukta biraz umut vardır.

Gerçekten ilişkinizdeki Ani İtme Sendromu’nun derecesine bağlıdır. Orta ila düşükse, biraz zihin yapısını değiştirerek ve belki biraz danışarak bunun üstesinden gelmek mümkündür. Partnerinize, sizi sebepsiz yere sinirlendirdiklerini söylemeden, ilişkiyle mücadele ettiğinizi açıklamanız önemlidir. Ayrıca, bunlarla ilgili beklentilerinizi de azaltmaya çalışmalısınız, örneğin SRS’nizin arkasındaki sebep gerçekçi olmayan beklentiler ise. Kimse mükemmel değildir. Onların da olmasını beklememelisin.

Bir başka güzel rota da birbirinden biraz uzaklaşmaktır. Arkadaşlarınızla veya tek başınıza vakit geçirirken haftada birkaç gece geçirin. Bu size birbirinizi özlemeniz ve ilişkinizi bir kez daha kurmanız için zaman verir. Bir süre sonra ‘randevu gecelerini’ hesaba katın. İlk etapta sizi bir araya getiren şeyleri yeniden keşfetmeye odaklanın. Zaman alacak ama hiçbir şekilde imkansız değil.

İyi haber şu ki, genel olarak, ne kadar uzun süre birlikte olursanız, Ani İtme Sendromu geliştirme şansınız o kadar az olur. Duyulmamış bir şey değil, ama kesinlikle yeni başlayan ya da ilk birkaç aydan yıllara kadar olan ilişkilerden daha nadir.

Kendimiz için mükemmel olmadığımızı unutmayın. İstediğimiz her özelliği başka birinin de somutlaştırmasını bekleyemeyiz. Disney ve Hollywood filmleri bize aşkın neye benzemesi ve nasıl olması gerektiğine dair gerçekten çok yüksek beklentiler verdi. Beyaz Atlı Prens hayatınıza bir aygır üzerinde girmek üzere değil ve o cam terlik de ayağınıza sihirli bir şekilde uymayacak.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram