24 MART 2022 PERŞEMBE
Teknoloji

Eski Bir Telefondan iPhone 13’e Nasıl Veri Aktarılır

Eski Bir Telefondan iPhone 13’e Nasıl Veri Aktarılır

Eski bir telefondan iPhone’a nasıl veri aktarılacağını bulmaya çalışma günleri çoktan geride kaldı. Bu sorun, yeni oyuncaklarını, iPhone’larını kullanmak isteyen çoğu insan için büyük bir tökezleme bloğuydu, ancak neyse ki bu sorun çözüldü. Apple, bu süreci mümkün olduğunca kolaylaştırmak için adımlar attı. Tek yapmanız gereken telefonunuzu bilgisayara bağlamak ve iTunes programını açmaktır. Oradan tek yapmanız gereken, verileri telefonunuzdan yeni iPhone’unuza aktarmak için gereken yazılımı indirip yüklemektir.

Bu işlem, eski bir bilgisayardan dizüstü bilgisayara veya telefondan dijital kameraya veri aktarma şeklinize çok benzer. Dosyalar indirildikten sonra yeni iPhone’unuza aktarılmaya hazırdır. Gerçekten bu kadar basit. Eski telefonuyla ilgili sorun yaşayan çoğu kişi bunu yapmaya çalışmış olabilir ve hem verilerin hem de müziğin doğru aktarılmasının imkansız olduğunu bulmuş olabilir.

Neyse ki Apple, bu sorunun çözülmesini sağlamak için önlemler aldı. Mac OS X Tiger işletim sisteminin en son sürümü olan Tiger v.2.4, herhangi bir eski iPhone’dan yeni bilgisayarınıza veri aktarabilir. Yeni bir iPhone satın almak için para harcamak istemiyorsanız, her zaman eski telefonunuzu yeni bir iPhone ile takas edebilirsiniz. İşleri daha da iyi hale getirmek için eski telefonunuzun verilerini ve müziğini yeni telefonunuza ücretsiz olarak aktarabilirsiniz!

Android’den iPhone’a Veri Aktarın

1. iOS Uygulamasına Taşı’yı Kullanma
Android’deki iOS’a Taşı uygulamasını kullanarak Android’den iPhone’a geçiş yapabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Android’de Play Store’dan iOS‘a Taşı’yı indirin
 2. iOS’a Taşı’yı açın ve Devam > Kabul Et > İleri’ye gidin .
 3. iPhone’da Devam’a dokunun ve Android’de görünen kodu girin.
 4. Neyi kopyalayacağınızı seçin ve Android’de İleri’ye dokunun.
 5. Bitti’ye dokunun ve bitirmek için ekrandaki talimatları izleyin.

Ancak, bu belirli sınırlamalarla birlikte gelir. iOS’a Taşı, WhatsApp sohbetlerinin, şarkılarının, zil seslerinin vb. aktarılmasını desteklemez. Ayrıca, veri hızları yavaştır ve yalnızca iPhone tam olarak kurulmamışsa çalışır. AnyTrans, tüm bu sorunlara bir çözüm sunar.

2. AnyTrans’ı Kullanma

İOS’a geçmek sorunsuz değildir. Tüm bu sorunları çözmek için AnyTrans doğru yazılım çözümüdür. Tüm mesajlarınızı, WhatsApp sohbetlerinizi, fotoğraflarınızı ve videolarınızı (ilgili albüm yapılarıyla birlikte), zil seslerinizi ve her şeyi iPhone’a aktarabilirsiniz. Ayrıca, iPhone’unuzu kurmadan önce veya kurduktan sonra veri aktarabilirsiniz .

AnyTrans, bir veri aktarım aracından daha fazlasıdır. Aynı zamanda iPhone, iPad ve iPod Touch için bir cihaz yöneticisidir. Yedekleme, veri taşıma, özel zil sesleri, uygulamaları yönetme ve hatta iPhone ekranınızı PC’nize yansıtma için kullanabilirsiniz.

Ve hazır buradayken, Android ve iPhone arasında dosya aktarmak için AnyTrans’ı kullanmaya devam edebilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı.

 1. AnyTrans‘ı PC’nize veya Mac’inize indirin ve açın .
 2. iPhone ve Android cihazlarınızı bilgisayarınıza bağlayın.
 3. Tıklayın Telefon Switcher ve seçmek iPhone için Telefon seçeneğine.
 4. Seç Kaynak , Android gibi Hedef iPhone gibi ve tıklayın İleri.
 5. Aktarılacak verileri seçin ve aktarımı başlatmak için İleri’ye basın.
 6. Bittikten sonra, tıklayın Tamam .

Eski iPhone’dan Yeni iPhone’a Veri Aktarın

1. Apple Hızlı Başlangıç’ı Kullanma
Apple’ın Hızlı Başlangıç özelliğini kullanarak, ekosistem sayesinde eski bir iPhone’dan daha yeni bir iPhone’a veri aktarabilirsiniz.

 1. Yeni iPhone’u açın ve eski iPhone’a yaklaştırın
 2. Her iki iPhone’u da şarja takın.
 3. Eski iPhone’unuzda Yeni iPhone Ayarla’yı görecek ve Devam’a dokunacaksınız . Açılmazsa, Bluetooth’u açın .
 4. Yeni iPhone’da bir animasyon göreceksiniz. Animasyonu eski iPhone kameranızla tarayın .
 5. Yeni iPhone’da eski iPhone’un parolasını girin.
 6. Ekrandaki talimatları izleyin ve ardından iPhone’dan Aktar üzerine dokunun .

Göründüğü kadar iyi, yalnızca belirli içeriği aktarmanıza izin verir. Ayrıca, iPhone kurulduktan sonra verileri aktaramazsınız. Son olarak, satın alınmayan müzikleri aktaramazsınız.

Apple’ın Hızlı Başlangıç özelliği ile tüm bu sorunların üstesinden gelmek için AnyTrans uygulamasını kullanabilirsiniz.

2. AnyTrans’ı Kullanma
AnyTrans , verileri iPhone’dan iPhone’a aktarmak için doğru çözümdür. Tüm dosyaları aktarmayı veya birkaçını seçmeyi seçebilirsiniz. iPhone kurulduktan sonra da veri aktarmak mümkündür. Ayrıca, WhatsApp sohbetlerini ve medyayı ilgili kişi kartlarıyla birleştirebilirsiniz.

Yukarıda bahsedildiği gibi, AnyTrans aynı zamanda bir iPhone yöneticisi olarak da çalışır, veri yedekleme, veri taşıma, çevrimiçi video indirme işlemlerini gerçekleştirir ve hatta iPhone’unuzun ekranını yansıtır.

iPhone’dan iPhone’a veri aktarmak için AnyTrans’ı nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. AnyTrans‘ı PC’nize veya Mac’inize indirin ve açın .
 2. Telefon Değiştirici’yi tıklayın ve Telefondan iPhone’a seçeneğinin altında Şimdi Taşı’yı seçin .
 3. Her iki iPhone’u da bilgisayarınıza bağlayın.
 4. Aktarılacak verileri seçin ve aktarımı başlatmak için İleri’ye basın.
 5. Seç Kaynak eski iPhone’unuza gibi Hedef yeni iPhone gibi.
 6. Bir kez yapıldıktan sonra tıklayın İleri .

Yeni iPhone 13’ünüze Kolayca Geçin

Yerel yöntemi kullanarak verileri yeni iPhone 13’ünüze kısmen aktarabilseniz de, bazı dezavantajlar vardır. AnyTrans, tüm verilerinizi aktarmak için size basit, tek tıklamalı bir çözüm sunar.

Önerdiğimiz ve tartıştığımız öğeleri beğeneceğinizi umuyoruz! MUO’nun bağlı kuruluş ve sponsorlu ortaklıkları vardır, bu nedenle bazı satın alımlarınızdan elde edilen gelirden pay alırız. Bu, ödediğiniz fiyatı etkilemez ve en iyi ürün önerilerini sunmamıza yardımcı olur.

Bıkkın Panda

Bıkkın Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram